14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
Dla tych, którzy nie wiedzą ∏ (czyt. Pi) to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”
W Dniu Liczby Pi zorganizowanym w szkole uczniowie poznali Liczbę Pi oraz ciekawostki z nią związane - między innymi z datą jej święta. W rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi szukali swojej daty urodzenia (http://mypiday.com/) oraz wypisywali Pi-wyrazy czyli takie, w których jest ukryte pi (np. pieniądz, pieszy, pierwiosnek).
Chętni uczniowie mogli wykonać zdjęcie Pi-kanapki, Pi-ciasta lub ułożyć kształt litery Pi, wykorzystując wszelkie dostępne materiały (koraliki, kredki, klocki itd.) wykazując się przy tym ogromną pomysłowością.
Efekty pracy uczniów można obejrzeć na filmiku.