Strona główna Rok szkolny 2014/2015

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2014/2015
Sprzątanie Świata

     Corocznie w trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania Sprzątanie Świata. Akcja ta wywodzi się z Australii i ma na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

     W Polsce młodzież szkolna, harcerze i członkowie organizacji ekologicznych sprzątali świat już po raz dwudziesty pierwszy. Do tej akcji przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły, zbierając śmieci na ulicach, chodnikach i skwerach naszej miejscowości. Zebrano kilkanaście worków śmieci.


 

 

 

 

 

 

 
Nowy sezon muzyczny

Koncertem "Muzyka i coś" rozpoczęto nowy sezon muzyczny. Comiesięczne spotkania poprowadzą artyści z poznańskiej Pro-symfoniki.

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie związek muzyki z innymi dziedzinami sztuki.

 

 

 

 

 

 
Poznali zasady bezpieczeństwa

Jak poruszać się po drodze? Czy wolno wpuszczać do domu nieznajomych? Jak zachować się w czasie spotkania z groźnym psem? Na te i inne pytania uzyskali odpowiedź uczniowie klasy I na spotkaniu z przedstawicielami straży miejskiej.


 

 

 

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

     Rok szkolny 2014/2015 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie rozpoczęli uroczystą Mszą Św. w Kościele Świętej Trójcy, po której wszystkich uczniów powitał na boisku szkolnym dyrektor szkoły, życząc sukcesów w nadchodzącym roku.

Uczniowie oddali także bohaterom września 1939 roku, składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 6 z 6