Strona główna Rok szkolny 2014/2015

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2014/2015
Dziwna woda

Co znajduje się w kropli wody? Jak zachowuje się woda w różnych temperaturach? Co rozpuszcza się w wodzie? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody.

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Babci i Dziadka

W styczniu obchodzimy święto Babci i Dziadka, dlatego uczniowie najmłodszych klas zaprosili swoje babcie i dziadków na szczególny występ. Były popisy teatralne, a także gorące życzenia. W czasie występów zaproszeni goście raczyli się kawą i domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bezpiecznie - to wiedzieć i znać

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego "Bezpiecznie - to wiedzieć i znać". Program realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu skierowany jest do uczniów klas I-III i ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród uczniów.

 

 

 

 

 

 

 
Wigilie klasowe

Tradycyjnie w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie spotykają się w klasach na uroczystych wigiliach. Czas upływa na śpiewaniu kolęd, wręczaniu prezentów, składaniu życzeń oraz na opowieściach o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce i w innych krajach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie przy choince

W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem uczniowie szkoły zapraszają rodziców i mieszkańców wsi na "Spotkanie przy choince".

 

W tym roku uczniowie zaprezentowali jasełka w oryginalnej formie: "Teatr cieni" oraz ciekawostki, zwyczaje dotyczące śpiewania kolęd, wręczania prezentów, strojenia choinki, dzielenia się opłatkiem. Poezja, kolędy i pastorałki wzbogaciły występ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 4 z 6