Strona główna Rok szkolny 2013/2014

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2013/2014
Turniej BRD

6 maja w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Drużyna naszej szkoły w składzie Julia Walczak, Roksana Konarczak, Antoni Pierunek, Maciej Kałążny zajęła II miejsce, ulegając minimalnie uczniom ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi.

 

 

 

 
Konkursy

Kwiecień obfitował w liczne konkursy rozgrywane w szkołach naszego regionu, w których z powodzeniem startowali nasi uczniowie. Hubert Konarczak zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym klas III "Rusz Główką", który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Kobiernie. Jakub Kowalczyk zajął III miejsce w eliminacjach powiatowych w biegach przełajowych i awansował do finału wojewódzkiego. Maciej Kałążny zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej "Rośliny i zwierzęta świata lądowego i wodnego" w kategorii klas szóstych. Katarzyna Jagodzińska i Bogna Murawska zajęły I i II miejsce w kategorii klas piątych. Gratulujemy.

 

 

 

 
Konkurs " A jednak święty"

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Banicach zorganizowal Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II - "A jednak święty", w którym nasza szkoła wzięła udział. Był on przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Należało wykonać ciekawą grę planszową dotyczącą Jana Pawła II i wybranych miejsc w Gminie Krotoszyn nawiązujących do osoby papieża. Uczeń naszej szkoły Tomasz Maćkowiak z klasy piątej zajął III miejsce. 5 kwietnia 2014 roku otrzymal nagrodę.

 

 

 

 
Tradycje i obyczaje Świąt Wielkiej Nocy

6 kwietnia dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie uatrakcyjniły swoim występem kiermasz świąteczny „Jajkowice”. Spektakl i piosenki nawiązywały do tradycji i obyczajów Wielkanocnych.

 

Ten sam występ obejrzała społeczność szkolna 16 kwietnia, tuż przed świętami.

 

 

 

 

 

 

 
Powiatowa Olimpiada Przyrodnicza

2 kwietnia odbyła się II Powiatowa Olimpiada Przyrodnicza. Naszą szkołę reprezentowali: Janusz Siecla z kl. IV, Katarzyna Jagodzińska z kl. V oraz Maciej Kalazny, który znalazł się na III miejscu najlepszych przyrodników powiatu w kategorii uczniów klas szóstych. Gratulujemy.

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 2 z 8