Strona główna Rok szkolny 2013/2014

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2013/2014
Święto Edukacji

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników szkoły. Na uroczystej akademii, uczniowie klasy pierwszej, po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. W tym uroczystym dniu były kwiaty, uśmiechy i gorące życzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Stypendia Burmistrza Krotoszyna

30 września 2013 roku w sali krotoszyńskiego kina odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Krotoszyna za drugi okres roku szkolnego 2012/2013. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Jagodzińska, Katarzyna Wróbel, Bogumiła Murawska, Antoni Pierunek, Weronika Jaskuła oraz Mateusz Maćkowiak. Wyróżnionym uczniom gartulujemy.

 

 

 

 

 

 

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

W piątek, 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku w imprezie tej uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzice. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Na początku Pan Radosław Kurek przedstawił zasady prawidłowego chodzenia z kijkami do nordic walking. Po instruktażu cała grupa przeszła ulicami Lutogniewa do Grzybka, gdzie głodnych uczestników powitał Pan Dyrektor oraz Julia Walczak i Roksana Konarczak z kl. VI. Wszyscy z apetytem zjedli upieczone ziemniaki z gzikiem. Po konsumpcji przyszła pora na zagadki dotyczące oczywiście ziemniaków. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat tego warzywa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe, np. zbieranie ziemniaków na czas, slalom z ziemniakiem na łyżce, czy sadzenie ziemniaków na czas. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Samorząd Szkolny rozstrzygnął również ogłoszony wcześniej konkurs na największego ziemniaka - wygrał ziemniak Amelii Grzyb z kl. „O”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sprzątanie świata

20 września uczniowie naszej szkoły brali udział w 20 edycji akcji "Sprzątanie świata". Tradycyjnie zbierano śmieci z terenu wokół szkoły oraz ulic Lutogniewa. Dzięki tej akcji ulice naszej miejscowości są znacznie czystsze.

 

 

 

 

 
Biesiada Pokoleń

15 września Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne naszej szkoły oraz organizacje działające na terenie Lutogniewa zorganizowały wspólną biesiadę. Zaproszono na nią mieszkańców Lutogniewa, Bożacina, Romanowa i Wróżew oraz Dzierżanowa. Licznie przybyli goście mogli podziwiać występy zespołów ludowych "Lutogniewiacy" i "Wróżewiacy", popisy uczniów szkoły oraz rywalizację poszczególnych sołectw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się popisy ułanów, strażaków z jednostki ratownictwa drogowego, zespołu regge oraz konkurs gwary wielkopolskiej. Po zapadnięciu zmroku niebo rozjaśniły pokazy "żywego ognia".

W trakcie trwania biesiady można było skosztować pysznego ciasta, przygotowanego przez rodziców, kiełbasy z grila, frytek oraz podziwiać stoły z wyrobami regionalnymi przygotowane przez poszczególne wioski. Wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin nocnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 7 z 8