Strona główna Rok szkolny 2013/2014

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2013/2014
Rogale na świętego Marcina

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły po akademii z okazji Święta Niepodległości i po wysłuchaniu krótkiej legendy na temat świętego Marcina częstowali się pysznymi rogalami.

 

 

 

 

 

 
Święto Narodowe Polaków

95 rocznicę odzyskania niepodległości uczczono w naszej szkole akademią. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowała inscenizację i pieśni patriotyczne. Ten sam program zaprezentowano w Kościele Świętej Trójcy w Lutogniewie 10.11.2013r., aby podkreślić uroczysty charakter Święta Narodowego Polaków

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie z muzyką

W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczestniczą w spotkaniach z muzyką. Muzycy z poznańskiej Pro-symfoniki zaprezentują cykl koncertów poświęconych muzyce poszczególnych narodów Europy.

 

Koncert listopadowy poświęcony był muzyce greckiej. Uczestnicy spotkania doskonale bawili się w rytmie popularnych greckich melodii.

 

 

 

 

 

 

 
Lekcja w muzeum

6 listopada klasa piąta odwiedziła Muzeum Regionalne w Krotoszynie. Tematem lekcji historii była kultura rycerska doby średniowiecza. Uczniowie zapoznali się z życiem mieszkańców średniowiecznego Krotoszyna oraz zwyczajami rycerskimi tamtej epoki, o których bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. Można było przymierzyć hełm rycerski oraz dobyć rycerskiego miecza.

 

 

 

 

 

 
Myśliwi w przedszkolu

My dzieci Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Lutogniewie jesteśmy ciekawi świata. Poznawanie najbliższego środowiska przyrodniczego pomogli nam rozpocząć myśliwi z Koła Łowieckiego Nr 11 "KUROPATWA". To ich wizyta zainaugrowała cykl spotkań, dzięki którym, lepiej będziemy mogli zapoznać się ze zwierzętami zamieszkującymi okoliczne lasy, pola i stawy. Dowiemy się jak myśliwi wspólnie z leśniczymi dbają i troszczą się o zwierzęta.

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 6 z 8