Strona główna Rok szkolny 2013/2014

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2013/2014
Góra Grosza

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W dniach 25 listopada do 6 grudnia każda klasa zbierała pieniądze do puszek. Wszystkie monety zostały policzone przez uczniów klasy VI. Udało nam się zebrać 7869 monet. Najwięcej monet zebrali uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy III. Pieniądze zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom i zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

 
Wigilie klasowe

Tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem, przy świątecznie nakrytych stołach wychowawcy spotykają się z uczniami. Czas upływa na wspólnym śpiewaniu kolęd, rozmowach, składaniu życzeń i oczekiwaniu na drobne prezenty przygotowane przez Św. Mikołaja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie przy choince

18 grudnia o godz. 16.00 odbyło się "Spotkanie przy choince".

Gości, rodziców oraz uczniów powitał dyrektor szkoły - mgr Zenon Szczęsny, życząc wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Szkolni aktorzy - amatorzy w inscenizacji zobrazowali świąteczną atmosferę, panującą w naszych domach w czasie przygotowań do Wigilii.

Następnie przypomniane zostały tradycje bożonarodzeniowe, w czasie których dzieci zaśpiewały kolędy przy akompaniamencie instrumentów: skrzypiec, gitary, fletów. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Lutogniewie odbyły się Mikołajki. Rano na każdego ucznia czekał słodki upominek od Świętego Mikołaja wraz z listem od niego. Na ten jeden dzień w szkole wprowadzono zasadę, że każdy uczeń, który będzie miał czapkę Mikołaja nie będzie pytany. Nasi najmłodsi koledzy z klas 0-III tego dnia pojechali do kina na bajkę pt. ,,Ratować Mikołaja’’. W szkole było wesoło i wszystkim ten dzień bardzo się podobał.

 

 
Dyskoteka Andrzejkowa

Dnia 25 listopada 2013 roku o godzinie 15.00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa w Sali Ludowej w Lutogniewie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lutogniewie. Jeden ochotnik z każdej klasy przyniósł placek, który sprzedawaliśmy ma imprezie . Były także napoje . Aby było weselej wybrane dziewczęta przygotowały wróżby np. wbijanie szpilki w serce z imionami, wrzucanie grosika do miski, losowanie kolorowych karteczek i inne. Wszystkie dzieci chętnie tańczyły w rytm muzyki. Zorganizowany został konkurs , w którym dziewczyny tańczyły razem z chłopcami. Wygrali go Marta i Kacper z drugiej klasy. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły i czekają na następną dyskotekę.


 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 5 z 8