Strona główna Rok szkolny 2013/2014

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2013/2014
Zakończenie Roku Szkolnego

W piątek 27 czerwca podsumowaliśmy rok szkolny 2013/2014. Uczniowie klasy piątej pożegnali odchodzących od nas absolwentów klasy szóstej krótkim programem artystycznym. Pan Dyrektor wręczył świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom oraz wręczył statuetkę najlepszego ucznia – został nim Antoni Pierunek. Po odebraniu świadectw i życzeniach wakacyjnych rozeszliśmy się do domów.

 

 

 

 

 
Festyn SP w Lutogniewie

VI FESTYN RODZINNY

 

7 czerwca 2014 roku odbył się VI Festyn Rodzinny przygotowany przez Radę Rodziców, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać występy uczniów, zaproszonych gości oraz smakować pyszne ciasto, naleśniki, frytki i kiełbaski z grilla. Dla dzieci przygotowano szereg gier i konkursów. Dużym powodzeniem wśród panów cieszyła się kolejna edycja Mistrzostw Lutogniewa w Rzucie Gumofilcem. Padł kolejny rekord, który od tej pory wynosi 29 metrów. Wiele emocji dostarczyła także loteria fantowa. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna.

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Zdrowia

Dzień Zdrowia w naszej szkole stał się już tradycją!

 

Aby kształcić nawyki zdrowego żywienia od najmłodszych lat, już po raz drugi w naszej szkole zorganizowano wiele niespodzianek m.in. zostały przeprowadzone: konkursy plastyczne o tematyce zdrowego odżywiania , pogadanka z pielęgniarką szkolną. Klasa trzecia z wychowawczynią przypomniała o zasadach zdrowego odżywiania przedstawieniem Zdrowy Czerwony Kapturek. Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie prezentacji o wylosowanym warzywie bądź owocu. Skosztować można było koktajli bananowych, potraw z ogórkiem , pomidorem , pieczonych ziemniaków, soków jabłkowych, ananasowych i innych pysznych sałatek i deserów. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie estetycznych dekoracji. Po degustacji nadszedł czas na spalenie dostarczonych kalorii na aerobiku prowadzonym przez doświadczonych instruktorów. Dzień zakończony został przedstawieniem najstarszej klasy w szkole, która przestrzegała przed spędzaniem zbyt wielu godzin przed komputerem i grożących z tego powodu niebezpieczeństw.

 

 

 

 

 

 

 

 
Wycieczka Szkolna

W dniach 7-9 maja byliśmy razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi na wycieczce w Krakowie i w Zakopanem. Pierwszego dnia byliśmy w Krakowie – dawnej stolicy Polski. Zwiedzaliśmy m.in. Katedrę Wawelską, a w niej groby królewskie, wchodziliśmy na wieżę do Dzwonu Zygmunta. W Krakowie nie mogło zabraknąć przejścia przez sukiennice, Collegium Maius oraz wejścia do Kościoła Mariackiego.

 

Drugiego i trzeciego dnia spacerowaliśmy po Zakopanem oraz po Tatrach . Byliśmy w Sanktuarium Maryjnym na Krzeptówkach oraz na Krupówkach. Chodziliśmy również po górach – Doliną Kościeliską przeszliśmy do Jaskini Mroźnej. Gdy byliśmy już bardzo zmęczeni wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Buforowy Wierch, przeszliśmy na Gubałówkę i zjechaliśmy kolejką linowo-terenową.

 

Wycieczka była bardzo ciekawa. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i bardzo szybko zintegrowali się z grupą z Gorzupi. Mimo zmęczenia i odcisków na stopach chętnie wrócimy do Zakopanego.

 

 

 

 

 

 

 
Święto Majowe

3 Maja uczczono akademią.

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8