Strona główna Rok szkolny 2012/2013

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2012/2013
Dzień Zdrowia

Dnia 13 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia. Uczniowie zaczęli od sprawdzenia swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz uzależnień. Później miało miejsce przedstawienie i pogadanka zorganizowane przez klasę V. Było bardzo wesoło i pouczająco. Następnie każda klasa po podaniu poprawnej odpowiedzi na zagadkę została obdarowana koszem jabłek. Po krótkiej przerwie uczniowie w klasach wykonywali prace plastyczne związane z tematem dnia, czyli ze zdrowiem. Nie obyło się oczywiście bez zdrowych, kolorowych kanapek, które zostały przygotowane samodzielnie przez uczniów. Bardzo ważnym elementem zdrowego stylu życia jest sport, w związku z tym uczniowie ćwiczyli aerobic. Na koniec uczniowie dowiedzieli się jak przeprowadzać pierwszą pomoc w razie wypadku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Przybyli ułani ...

    Dnia 17 maja gościliśmy ułanów ze Stowarzyszenia Rodzina Ułańska, wchodzącego w skład 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Zaprezentowali oni wyposażenie ułańskie w Wojsku Polskim okresu międzywojennego, umundurowanie, broń, konie oraz zwyczaje panujące wśród zołnierzy - ułanów. Omówiono także cele powstania i funkcjonowania Stowarzyszenia na Ziemi Krotoszyńskiej. Żywa lekcja historii przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wśród pieśni ułańskich i anegdot związanych z życiem ułanów. Miło nam, że wśród ułanów, znajdują się rodzice i wychowankowie naszej szkoły, a Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Lutogniewie.

 

 

 

 

 

 

 

 
Stypendium Burmistrza

      Dnia 16 maja w Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Burmistrza Krotoszyna za I semestr roku szkolnego 2012/2013. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka uczniów z naszej szkoły - Katarzyna Jagodzińska, Antoni Pierunek oraz Weronika Jaskuła.

 

Gratulujemy!!!

 

 

 

 
Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

      W sobotę 11 maja grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w III Rajdzie Rowerowym „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanym przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera. Trasa tegorocznego rajdu wiodła przez miejsca związane z historią Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Krotoszyńskiej. Wyruszyliśmy z przed budynku Starostwa, gdzie w 1918 roku mieściły się koszary garnizonu niemieckiego, następnie ulicą Młyńską i Okrężną, dotarliśmy do Krzyża Konfederatów Barskich. Stoi on na najwyższym wzniesieniu, otaczających Krotoszyn, z którego można podziwiać panoramę miasta. Następnym przystaniem była leśniczówka, w której swoje spotkanie odbywali członkowie ruchu oporu Armii Krajowej w czasie okupacji hitlerowskiej. Dalej trasa wiodła przez rezerwat florystyczny „Miejski Bór”, w którym możemy spotkać unikalne w Polsce rośliny – wiciokrzew pomorski oraz wawrzynek wilczełyko, pod Dąb Rozdrażewskich, gdzie w czasie potopu szwedzkiego spotykała się szlachta polska, pragnąca walczyć z wrogiem. Kolejne miejsca związane z historią Krotoszyna na trasie rajdu to, studnia św. Marcina, cmentarz ewangelicki w Polskim Ujeździe oraz szaniec powstańczy na Borownicy, miejscu największych walk powstańców z Niemcami w lutym 1919 roku. Tutaj usytuowana była meta rajdu, gdzie mogliśmy ogrzać się przy ognisku i usmażyć smaczne kiełbaski. Droga powrotna wiodła ścieżką rowerową przez Chachalnię pod Pomnik Powstańców Wlkp, gdzie rajd się zakończył. Mimo ciągłego deszczu, który nam towarzyszył przez całą drogę oraz błota na leśnych duktach, wróciliśmy do domów zadowoleni, choć bardzo zmęczeni i ubłoceni.

 

 

 

 

 

 

 
"Baba Jaga u dentysty"

Kwiecień to miesiąc kultury zdrowotnej. Z tej okazji członkowie Klubu Wiewiórka przygotowali zabawną, ale bardzo pouczającą scenkę pt. "Baba Jaga u dentysty" oraz zaśpiewali "Piosenkę o myciu zębów".

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6