Strona główna Rok szkolny 2012/2013

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2012/2013
Dzień Ziemi

Bo Ziemia to wyspa,

to wyspa zielona

wśród innych dalekich planet.

To dom jest dla ludzi

dla ludzi i zwierząt

więc musi być bardziej zadbany.

Słowami tej piosenki rozpoczęły się w naszej szkole, kolejne obchody Dnia Ziemi. Przedszkolaki przygotowały inscenizację pt. "Leśne Duszki". Tradycyjnie zasadziliśmy kolejne drzewo, piękny grab, który za kilka lat pozwoli dzieciom bawić się w jego cieniu.

 

 

 

 

 

 
Powiatowe eliminacje Turnieju BDR

     Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbył się 19 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie. Drużyna w składzie Julia Walczak, Roksana Konarczak i Dawid Danielkiewicz wywalczyła I miejsce, uzyskując tym samym prawo startu w finale wojewódzkim. Nasi uczniowie okazali się także najlepsi w klasyfikacji indywidualnej. Pierwsze miejsce zajął Dawid, wygrywając rower, natomiast Roksana była druga. 

 

GRATULUJEMY.

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkursy

     W ostatnim czasie na terenie gminy Krotoszyn odbyło się szereg konkursów, w których startowali uczniowie naszej szkoły.

 

20 marca odbyła się I Powiatowa Olimpiada Przyrodnicza w której pierwsze miejsce w kategorii klas czwartych zajęła Bogumiła Murawska, zdobywając tytuł "Czeladnika przyrody".

 

10 kwietnia odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego "Rusz Główką". Wśród laureatów konkursu znalazł się Antoni Pierunek, który zdobył II miejsce kategorii klas V.

 

12 kwietnia odbyły się eliminacje gminne XXXII Turnieju Wiedzy o BRD. Drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie Julia Walczak, Roksana Konarczak, Dawid Danielkiewicz okazała się najlepsza wśród podstawówek i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

 

18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny "Mistrz matematyki klas II". Uczeń naszej szkoły, Hubert Konarczak zajął w konkursie drugie miejsce.

 

 

 

 

 

 
Pierwszy Dzień Wiosny

     Tegoroczne powitanie Wiosny odbyło się w zimowej scenerii. Na dworze siarczysty mróz i gruba pokrywa śniegu. Nie zrażeni tą zimową pogodą, jak co roku wyruszyliśmy w kolorowym korowodzie ulicami Lutogniewa, by wśród pisku piszczałek i ryku trąb pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Na koniec na stosie spłonęła Marzanna.

     Wiosno przyjdź. PROSIMY

 

 

 

 

 
Dyskoteka Karnawałowa

Dnia 11 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa. Uczniowie przyszli w różnych przebraniach. Główną atrakcją była loteria fantowa – każdy uczestnik mógł kupić 3 losy, wszystkie były wygrane. Część nagród oraz nagrody główne – odtwarzacz MP4 i pendrive ufundowane zostały przez Grono Pedagogiczne naszej szkoły. Szczęście w losowaniu miały uczennice klas młodszych- Paulina Talaga z kl. I, która wygrała MP4 oraz Kornelia Szymczak z kl. II – wygrała pendrive. W czasie dyskoteki wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie. Zostały nimi Aleksandra Stróżyńska z kl.II przebrana za wiosnę, Antoni Pierunek (kl. V) – przebrany za harcerkę oraz Jakub Mogiłka (kl.V) przebrany za śmierć.

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6