Strona główna Rok szkolny 2012/2013

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2012/2013
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Tę Akademię rozpoczęto przemówieniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie. Następnie wręczono nagrody dla najlepszych i wyróżnionych uczniów oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klasa szósta przygotowała montaż słowno-muzyczny a w nim m.in. fragment scenariusza napisany wg powieści dla młodzieży pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", który podobał się publiczności. Występy uczniów urozmaiciły skecze i piosenki. Piątoklasiści - tradycyjnie już - pożegnali spektaklem i piosenką starsze koleżanki i kolegów, wręczając upominki. Całość zakończono podziękowaniami dla wszystkich pracowników szkoły, życzeniami oraz wręczeniem kwiatów.

 

 

 

 

 
Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka czterodniowa do Trójmiasta odbyła się od 8 do 11 czerwca. Młodzież zwiedziła nie tylko Gdańsk, Gdynię i Sopot, ale również Szymbark, Malbork i Toruń. Atrakcją był pobyt w kinie 5D, a także rejs statkiem.

 

 

 

 
Dlaczego warto odwiedzić Krotoszyn?

Tradycją stał się już udział uczniów naszej szkoły w konkursie „Dlaczego warto odwiedzić Krotoszyn?”. W tym roku uczestnicy z klas IV, V, VI zdecydowali wykonać plakaty. Już po raz trzeci zajęliśmy I. miejsce – wygrał plakat Antoniego Pierunka i Macieja Kałążnego z kl. V. Uczniowie odebrali nagrody w Bibliotece Miejskiej i właśnie tam można zobaczyć wystawę wszystkich prac.

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Mamy na dwóch kółkach

Ani pochmurne niebo, ani silny wiatr nie zniechęciły zwolenników aktywnego wypoczynku do udziału w rajdzie, który zorganizowano z okazji Dnia Matki.Na starcie zjawiły się mamusie, tatusiowie i ich pociechy. Trasa przejażdżki wiodła przez urocze okolice Lutogniewa. na mecie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek, ale największą radość i uśmiech wywołały słowa wdzięczności wyrażone w wierszach i piosence.

 

 

 

 

 

 
Wielkopolski Finał Turnieju BRD

24 maja we Wrześni odbył się Finał Wojewódzki XXXVII Turnieju Wiedzy o BRD. Wzięła w nim udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Walczak, Roksana Konarczak oraz Dawid Danielkiewicz, która reprezentowała powiat krotoszyński.

Pomimo, że nie zajęliśmy żadnego z czołowych miejsc miło będziemy wspominać nasz udział.

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6