Strona główna Rok szkolny 2011/2012

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2011/2012
Dzień Edukacji Narodowej

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie odbyła się uroczysta akademia połączona z pasowaniem pierwszoklasistów.

 

    W programie wykorzystano piosenki o szkole, fragmenty poezji oraz satyryczny monolog. Kandydaci na pierwszoklasistów musieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych z życiem szkolnym. Wykazali się też umiejętnością wiązania sznurowadeł. Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej obdarowani zostali słodyczami przez starszych kolegów.

    

     Nauczycielom i nauczycielom emerytom oraz pracownikom szkoły złożono życzenia i wręczono kwiaty.

 

 

 

 

 

 


 
Święto Pieczonego Ziemniaka

     Dnia 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dniu Pieczonego Ziemniaka”. Wszyscy poszliśmy na rajd do pobliskiego lasu, przeszliśmy do Dzierżanowa skąd udaliśmy się na „Grzybek” do Lutogniewa. Tam Pan Dyrektor czekał już na nas z upieczonymi ziemniakami oraz kiełbaskami. Najedzeni i wypoczęci bardzo chętnie braliśmy udział w konkursach przygotowanych przez grono pedagogiczne. Ponieważ święto było związane z ziemniakiem, również konkursy były z nim związane. Zbieranie i sadzenie ziemniaków na czas, konkurs wiedzy o ziemniaku oraz rzut ziemniakiem do celu to kilka z nich. Zwycięzcy zostali obdarowani czekoladami, a wszyscy uczestnicy imprezy dostali lizaki. Ten dzień na pewno będziemy miło wspominać.


 

 

 

 
Stypendia Burmistrza Krotoszyna

     23 września w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Krotoszyna za II semestr roku szkolnego 2010/2011. Wśród wyróżnionych uczniów byli także uczniowie naszej szkoły: Monika Jagodzińska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, Agnieszka Siecla - zdobywczyni maksymalnej liczby punktów na sprawdzianie po klasie VI, Weronika Jaskuła - laureatka XV konkursu Wiedzy o Wielkopolsce oraz Mateusz Maćkowiak - finalista XV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

 

Gratulujemy!

 

 

 

 
Biskupin

     22 września, w piękny dzień kończącego się lata wybraliśmy się do Biskupina na coroczny festyn archeologiczny, który w tym roku poświęcony był Grecji.

     Podziwialiśmy walki greckich hoplitów z perskimi wojownikami oraz zmagania starożytnych sportowców. Nasz zachwyt wzbudziły pokazy mody greckiej i obrzędy starożytnych zaślubin.

     Własnoręcznie mogliśmy wykonać ozdoby i naczynia z tamtej epoki. Budowaliśmy makiety biskupińskich chat.

 

 

 
Sprzątanie świata

     W piątek 16 września 2011r., w Lutogniewie można było spotkać niecodzienne brygady sprzątające. To uczniowie naszej szkoły, wyposażeni w rękawice i worki zbierali śmieci na terenie wsi.

     Już od wielu lat nasza szkoła bierze udział w akcji "Sprzątanie Świata", której celem jest wzmocnienie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 5 z 5