Strona główna Rok szkolny 2011/2012

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2011/2012
"Ale Kino"

     Wyjazd do stolicy Wielkopolski - w ramach akcji "Ale kino" - urozmaicony został nie tylko filmami: "Bramkarz Liverpool'u" - to dla klas starszych i "Wielki Niedźwiedź" - dla najmłodszych, ale również oglądaniem, trykających się w samo południe na wieży Ratuszowej, Poznańskich Koziołków. Jeszcze tego samego dnia - w Palmiarni - przyglądaliśmy się ciekawym, egzotycznym roślinom i przeróżnym rybom.

 

 

 

 

 

 
Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I - III

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego pt: "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w gminie Krotoszyn". W ramach projektu - przez rok odbywać się będą zajęcia logopedyczne terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej oraz matematyczne.

 

Dla uczniów uzdolnionych odbywać się będą zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne. W projekcie bierze udział 30 uczniów.

 

Jest on całkowicie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

 

 

 
Dyskoteka Andrzejkowa

     21 listopada 2011 odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Andrzejkowa połączona z konkursem „Mam talent”. Na dyskotece uczniowie mogli sobie powróżyć oraz potańczyć. Teraz już wiemy, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, a która zostanie starą panną. Znamy też imiona przyszłych wybraków naszych serc. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs talentów. Uczestnicy zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami zarówno tanecznymi, wokalnymi, sportowymi i innymi. Jury w składzie: ks. Łukasz Żurawski, Pani Mielcarek, Karol Kaźmierczak oraz Daniel Slade wyłoniło 3 zwycięzców. Zostali nimi: trio taneczne: Weronika Tyliszczak kl. V, Kasia Wróbel kl. III oraz Ada Tyliszczak kl. III; wokalista Kacper Grzesiak z kl. VI oraz sportowiec skakający na skakance - Kornelia Szymczak z kl. I.

     Podczas dyskoteki zostały również wręczone upominki za udział w konkursie „Bukiet Jesienny”.

 

 

 

 

 

 

 
Święto Niepodległości

     Uczniowie naszej szkoły - 10 listopada 2011 roku - przypomnieli wydarzenia sprzed wielu lat, dzięki którym Polacy po 123 latach niewoli odzyskali niepodległość. Co roku 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe.

     W Wielkopolsce ten dzień świętujemy podwójnie - razem z Marcinami i zajadamy się rogalami - znanymi tylko w naszym regionie.

 

 

 

 

 

 
Spotkanie z Państwową Inspekcją Pracy

     27.10.11r naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, by w interesujący sposób omówić z młodzieżą kl. 5 i 6 zagadnienia bezpieczeństwa na wsi. Przykłady poparto materiałami, zdjęciami w czasie prezentacji. Szczególną uwagę zwrócono na to, jakich prac nie powinny wykonywać dzieci do lat 16. Podkreślano konsekwencje najniebezpieczniejszych robót, przy których dochodzi do największej liczby okaleczeń, amputacji oraz wypadków śmiertelnych.

 

     Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali broszury, w których ostrzegano przed następstwami nieodpowiedzialnych zachowań. Spotkanie wzbudziło szczere zainteresowanie tematem wszystkich uczniów.


 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 4 z 5