Strona główna Rok szkolny 2010/2011

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2010/2011
Święto Niepodległości

     10 listopada uczczono apelm Święto Nipodległości. Poezję przeplatały pieśni:

  • "My pierwsza brygada",
  • "Pałacyk Michla",
  • "Deszcz, jesienny deszcz",
  • "Serce w plecaku",
  • "Marsz Polonia".

 

     11 listopada to również Święto Marcina i z tej okazji uczniowie usłyszeli kilka słów o legendzie, a na zakończenie rozdano rogale marcińskie.

 

 

 
Dzień Edukacji Narodowej

        Tradycyjnie Dzień Edukacji Narodowej połączony został z pasowaniem pierwszoklasistów, którzy musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami i wiedzą na temat przygotowań do nauki w pierwszej klasie. Wyczyny i odpowiedzi pierwszoklasistów zostały nagrodzone gromkimi oklaskami i pasowaniem.

        Na zakończenie starsi koledzy obdarowali nowych uczniów niespodziankami. Dla nauczycieli, nauczycieli emerytów i pracowników szkoły przygotowano montaż słowno - muzyczny, który zakończył się życzeniami i wręczeniem kwiatów.

 

 

 

 

 

 
Święto Pieczonego Ziemniaka

 

Dnia 7 października obchodziliśmy w naszej szkole „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Kilkudziesięcio osobowa grupa uczniów wyruszyła ze szkoły i po dwugodzinnym marszu, który wiódł drużkami pobliskiego lasu dotarła pod miejscowy „Grzybek”. Tu czekały na turystów pyszne pieczone ziemniaki oraz smażona kiełbasa. Po skosztowaniu tych smakołyków, każdy mógł wziąć udział w przygotowanych konkursach. Był konkurs „Wiedzy o ziemniaku” oraz konkursy zbierania i sadzenia ziemniaków. Zwycięscy konkursów otrzymali słodkie nagrody.

 

 

 

 

 
CHOPIN CHING YUN HU

 

19 września nagrodzeni uczniowie naszej szkoły w konkursie "Chopin w słowie, rytmie i kolorze" wyjechali na koncert do Antonina.

 

 

 

 

 

 

 
Sprzątanie świata

17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA" Tradycyjnie zbieraliśmy śmieci leżące na okolicznych ulicach i w przydrożnych rowach. Uzbieraliśmy kilkanaście worków. Lutogniew lśnił czystością, ale czy na długo???

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 4 z 5