Strona główna Rok szkolny 2010/2011

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2010/2011
Jubileusz Zespołu "Lutogniewiacy"

     5 marca uczniowie uświetnili obchody 25 - lecia Zespołu Folklorystycznego Lutogniewiacy, które odbyły się w naszej szkole. Zespół zagrał i zaśpiewał kilka piosenek i pieśni ludowych między innymi:

  • Zielony mosteczek,
  • Tam na mostku,
  • U jezioreczka,
  • Przepióreczka,
  • Pragnę oczka.

 

 

 

 
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to święto które już dawno zagościło na stałe w kalendarzu imprez szkolnych. 27 stycznia 2011r. dostojni goście mogli posłuchać wierszy i piosenek obejrzeć inscenizacje przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I–III. Uroczystość dostarczyła babciom i dziadkom wielu wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

 

 
Spotkanie przy choince

"Spotkanie przy choince" odbyło się 20 XII 2010r. o godz. 1800 w sali Domu Lutowego w Lutogniewie.


Uczniowie klas 0 - III rozpoczęli je śpiewaniem kolęd, a dziewczynki i chłopcy z klas starszych przygotowali sceny dotyczącą Narodzenia Pańskiego i inscenizację o św. Mikołaju. Pastorałki i wiersze związane z Bożym Narodzeniem wprowadziły świąteczny nastrój.


Na zakończenie dzieci życzyły mieszkańcom Lutogniewa i okolic zdrowia, radości oraz Do Siego Roku.

 

 

 

 
Dyskoteka andrzejkowa

     Dyskoteka andrzejkowa urozmaiciła życie szkolne uczniów w Lutogniewie. Powodzeniem cieszyły się wróżby, taniec, karaoke z przerwą na domowe ciasto i ulubione napoje w szkolnym barze.

 

 

 

 

 
Muzycy z Filharmonii Poznańskiej

     10 listopada muzycy z Filharmonii Poznańskiej odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z brzmieniem instrumentów dętych i spróbować gry. Koncertowi towarzyszyły konkursy. Wspaniała lekcja muzyki wzbudziła ogromne zainteresowanie słuchaczy. Występ pozostawił miłe wrażenia.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 3 z 5