Strona główna Rok szkolny 2010/2011

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2010/2011
Zakończenie Roku Szkolnego

 

     22 czerwca 2011r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali cześć artystyczną.

     Dyrektor Szkoły w przemówieniu do zgromadzonych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli wymienił osiągnięcia uczniów, pogratulował sukcesów. Do gratulacji włączyła się wizytator pani Małgorzata Mielcarek i Laureatce Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego wręczyła nagrodę książkową. 

     Akademię zakończono wakacyjnymi życzeniami.

 

 

 

 

 

 
Wycieczka do Krakowa

    

     Pod koniec maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie wyjechali na tradycyjną wycieczkę do Krakowa.

     Już po drodze do celu uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Częstochowie, a później spacerowali po ruinach zamku w Ogrodzieńcu.

     Drugiego dnia wycieczki wielu po raz pierwszy zobaczyło Kraków, Wawel, Kościół Mariacki i Sukiennice.

     Niewątpliwą atrakcją stała się Kopalnia Soli w Wieliczce.

     Kupione kartki i pamiątki będą miłymi wspomnieniami.

 

 

 

 

 
Rajd Ekologiczny

     20 maja zwolennicy pieszych wędrówek z klasy II i III wzięli udział w VI Wiosennym Rajdzie Ekologicznym organizowanym przez PTTK i Urząd Miejski w Krotoszynie.

     Trasa wiodła z Krotoszyna, przez Salnię do Lutogniewa. Piękna pogoda i otaczająca przyroda sprawiły, że wszyscy bez trudu pokonali trasę 6 km.

     Na mecie, w lutogniewskim grzybku na wszystkich czekała wyśmienita grochówka. Nasi uczniowie brali udział w konkursach, w których wygrali cenne nagrody.

     Zadowolone twarze uczestników świadczyły o tym, że rajd się udał.

 

 

 
Dzień Ziemi

Każdego roku w kwietniu w szczególny sposób świętujemy "Dzień Ziemi". Przedszkolaki przygotowały dla uczniów szkoły inscenizację "O kominie, który przestał dymić".

Tradycyjnie odbyła się zbiórka opakowań aluminiowych i zużytych baterii, nauka piosenki którą odśpiewujemy w ten wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy łącznie z nauczycielami przychodzimy do szkoły ubrani na zielono.

Na zakończenie dnia zasadziliśmy kolejne drzewo liściaste.

 

 

 

 

 
Stypendia Burmistrza

     18 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Krotoszyna za wybitne wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych uczniów szkół podstawowych znalazła się Monika Jagodzińska - uczennica klasy VI naszej szkoły.

 

GRATULUJEMY!

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5