Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie 1

We wrześniu funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili spotkanie w klasie 1. Podczas zajęć strażnicy rozmawiali z uczniami o bezpiecznej drodze do szkoły. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odblaski, żeby zwiększyć ich widoczność na drodze.


 

 


 
Stypendia Burmistrza Krotoszyna

18 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie odbyła się Gala Wręczenia Stypendiów Burmistrza Krotoszyna za II semestr roku szkolnego 2017/2018. Wśród wyróżnionych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Kacper Perek - laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, Mikołaj Szymański - finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, Martyna Huta, Piotr Rak oraz Kornelia Szymczak, Mateusz Frąckowiak, Hubert Konarczak - finaliści Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Gratulujemy!


 

 

 
Spotkanie z myśliwymi

17 września klasa VI uczestniczyła kolejny raz w lekcji z myśliwymi, członkami Koła „Kuropatwa”.

Tym razem myśliwi zaprosili uczniów na pokaz wypuszczania kuropatw na pobliskie pola. Działania myśliwych realizowane są wspólnie ze Starostwem w Krotoszynie w ramach projektu „Ochrona drobnej zwierzyny polnej”. Uczniowie mogli zapoznać się z działaniami myśliwych w dziedzinie ochrony przyrody, wysłuchać gry na rogu myśliwskim oraz osobiście wypuszczać na wolność wyhodowane ptaki. Wypuszczono 45 kuropatw. Będziemy śledzić ich pobyt na naszych polach, a zimą je dokarmiać.

Darz bór!

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Rocznica sowieckiej agresji

16 września przy Szańcu 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w Krotoszynie w rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku została odprawiona polowa msza św. w intencji poległych żołnierzy i mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej, którzy zginęli w II wojnie światowej. Po mszy św. odbył się apel poległych, a przedstawiciele władz gminy, środowisk kombatanckich, szkół i organizacji społecznych złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 56 Pułku. W uroczystości uczestniczyła delegacja
z naszej szkoły.


 

 

 

 


 
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

3 września Mszą Świętą w miejscowym Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie rozpoczęli rok szkolny 2018/2019.


Następnie na boisku szkolnym uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły powitał dyrektor szkoły Zenon Szczęsny. Wyraził zadowolenie, że może oglądać uśmiechnięte twarze uczniów,

którzy w komplecie zjawili się po wakacjach w murach szkoły. Omówił krótko zmiany jakie przyniesie nowy rok szkolny. Nawiązał także do wydarzeń z września 1939 roku, gdy uczniowie nie mogli pójść do szkoły, gdyż wybuchła wojna.


Na zakończenie życzył wszystkim sukcesów i zadowolenia z osiąganych wyników w nauce. Dzwonek szkolny oznajmił rozpoczęcie roku szkolnego.

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4