Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30.05. uczniowie klasy czwartej i szóstej brali udział w Konkursie Języka Angielskiego, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Zdunach. W pierwszym etapie konkursu trzeba było rozwiązać test pisemny, natomiast drugi polegał na odpowiedziach ustnych. Martyna Huta z kl. IV zajęła trzecie miejsce. GRATULUJEMY!

 

 


 
Piknik rodzinny

27 maja w niedzielne popołudnie uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele miło spędzili czas na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę i Radę Rodziców z okazji Dnia Matki i Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od rajdu rowerowego, którego trasa w tym roku wiodła leśnymi dróżkami przez

Baran-Trafary-Dzierżanów pod „Grzybek” w Lutogniewie, gdzie na wszystkich czekała pyszna kiełbasa

i drożdżowy placek.

 

Po krótkim odpoczynku uczniowie zaprezentowali program artystyczny dla swoich mam. W drugiej części pikniku wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w konkursach sprawnościowych. Sporo śmiechu było przy wyścigach na nartach, czy „baloniadzie”. Można było się także przejechać bryczką, czy „psikać” wodą razem ze strażakami.

 

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie czekolady i cukierki.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Videoblogi na języku niemieckim

 

Uczniowie klasy VII na zajęciach z języka niemieckiego nagrywali videoblogi. Spójrzcie, jak o swoim ulubionym sporcie opowiadają dziewczyny.


 
Finał Wojewódzki XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chojnie odbył się finał wojewódzki 41 Turnieju BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Mateusz Frąckowiak

i Hubert Konarczak zajęła wysokie V miejsce wśród 33 szkół podstawowych.


Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 
Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W sobotę 19 maja 2018r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w VIII Rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowany przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Trasa tegorocznego rajdu wiodła ulicami Krotoszyna, przez Wróżewy do Lutogniewa, gdzie meta była usytuowana na miejscowym „Grzybku”. W czasie rajdu uczestnicy zatrzymywali się w miejscach związanych z historią regionu, gdzie wysłuchali opowieści o wydarzeniach związanych z 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Pod „Grzybkiem” na wszystkich czekała pyszna kiełbasa z grilla i ciasto drożdżowe.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12