Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Videoblogi na języku niemieckim

 

Uczniowie klasy VII na zajęciach z języka niemieckiego nagrywali videoblogi. Spójrzcie, jak o swoim ulubionym sporcie opowiadają dziewczyny.


 
Finał Wojewódzki XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chojnie odbył się finał wojewódzki 41 Turnieju BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Mateusz Frąckowiak

i Hubert Konarczak zajęła wysokie V miejsce wśród 33 szkół podstawowych.


Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 
Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W sobotę 19 maja 2018r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w VIII Rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowany przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Trasa tegorocznego rajdu wiodła ulicami Krotoszyna, przez Wróżewy do Lutogniewa, gdzie meta była usytuowana na miejscowym „Grzybku”. W czasie rajdu uczestnicy zatrzymywali się w miejscach związanych z historią regionu, gdzie wysłuchali opowieści o wydarzeniach związanych z 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Pod „Grzybkiem” na wszystkich czekała pyszna kiełbasa z grilla i ciasto drożdżowe.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Konkurs z Języka Angielskiego

Dnia 18 maja uczniowie klas  III i IV brali udział w Powiatowym Konkursie J. Angielskiego. Uczennice klasy III Magdalena Lis i Olga Zielichowska zajeły I miejsce, natomiast uczniowie klasy IV

Martyna Huta oraz Kacper Perek zajęli III miejsce. GRATULUJEMY!

 

 

 

 


 
Konkurs Informatyczny Szkolny Bajt

18 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Informatycznego „Szkolny Bajt”. Dwuosobowe drużyny uczniów klas szóstych szkół Miasta i Gminy Krotoszyn zmagały się z zadaniami informatycznymi.


W I etapie uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test teoretyczny. W etapie II uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami związanymi z obsługą systemu operacyjnego Windows, programów użytkowych pakietu OFFICE (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Power Point), edytorem grafiki Paint, pozyskiwaniem informacji z Internetu oraz programowaniem w środowisku Scratch. Część praktyczna trwała 90 min.


Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły Hubert Kosakowski i Piotr Rak zajęli

III miejsce.


Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy im dużo sukcesów w przyszłości!

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12