Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Cała Polska czyta dzieciom na wsi

Wielkopolski Oddział Regionalny w Poznaniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizował we wrześniu i październiku 2017 r. akcję „Cała Polska czyta dzieciom na wsi”.

19 października 2017 r. odwiedzili nas pracownicy ARiMR w Krotoszynie, by uprzyjemnić nam czas słuchaniem opowiadania „Mam przyjaciół rolników”. Największą atrakcją spotkania okazał się jednak borsuk. Dzięki bogatej wiedzy jednego z gości poznaliśmy życie i zwyczaje tego sympatycznego drapieżnika.


 

 

 

 


 
Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto szkoły, ustanowiono przez polski sejm

w 1773 roku.


W naszej szkole uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pana Dyrektora, który powitał przybyłych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów i zaprosił na scenę uczniów klasy I do uroczystego ślubowania. Pierwszaki po przedstawieniu programu artystycznego, przejściu kilku prób odwagi, wiedzy i męstwa, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.


W dalszej części uroczystej akademii uczniowie klas starszych zaprezentowali program artystyczny poświęcony nauczycielom i pracownikom szkoły, po którym „popłynęły” życzenia, a uczniowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły pięknymi różami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
W Górach Stołowych

Szkolne Koło Turystyczne "Chaszczujące Łajzy" zorganizowało w dniach 6-7 października dwudniowy wyjazd w Góry Stołowe. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach czerpania papieru. Każdy mógł poznać historię jego produkcji i własnoręcznie wykonać kartkę papieru. Odwiedziliśmy także miejscową Pijalnię Wód, racząc się smakiem uzdrowiskowej wody. Następnie udaliśmy się do Kudowy-Czermna, by zatrzymać się na chwilę w Kaplicy Czaszek. Jest to miejsce niezwykłe, wywierające na każdym zwiedzającym duże wrażenie. Wieczorem dotarliśmy do schroniska. Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, udaliśmy się na wędrówkę w góry. Zdobyliśmy Szczeliniec, najwyższe wzniesienie Gór Stołowych oraz zwiedziliśmy rezerwat skalny, gdzie każda skała swoim kształtem przypomina postacie ludzkie, zwierzęce oraz formy roślinne. Szkoda tylko, że rozciągająca się nad górami mgła uniemożliwiła nam podziwianie pięknych widoków. Po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


Z. Sz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pieczona Pyra

29 września obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. W słoneczne popołudnie na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie, by wyruszyć na długi spacer po okolicy. Trasa spaceru wiodła polnymi dróżkami do Grzybka, gdzie na turystów czekały pieczone ziemniaki, gzik oraz pyszny drożdżowy placek. Gdy wszyscy się posilili, rozpoczęły się konkursy. Uczniowie zbierali i sadzili ziemniaki, rzucali nimi do celu oraz łowili je na wędkę. Rodzice i dziadkowie uczestniczyli w konkursie na najdłuższą obierkę. Najlepsi otrzymali słodkie upominki. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani cukierkami. Pogoda i humory dopisały, dlatego bawiliśmy się wyśmienicie.


Z. Sz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Osoba, która w tym dniu zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymała specjalny certyfikat. Egzamin odbywał się podczas przerw w holu głównym szkoły, gdzie zgłaszali się chętni uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób - egzaminatorami byli uczniowie. Wysłano również Patrol Egzaminacyjny, który egzaminował napotkane osoby poza terenem szkoły. Do zabawy przyłączyli się m.in. pracownicy sklepów, czy piekarni.


Ten dzień świętowaliśmy również  w trakcie lekcji matematyki. Sporo emocji wywołały gry z wykorzystaniem kart Grabowskiego sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową. Dzięki nim wyłoniliśmy Mistrzów klasy w Tabliczce Mnożenia. Zostali nimi:

- Jarosław Machowski, klasa IV

- Wojciech Kałążny, klasa V

- Olaf Sójka, klasa VI

- Kornelia Szymczak, klasa VII


Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom i Egzaminatorom dziękujemy!

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 12