Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Dzień Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Jest to nasze najważniejsze święto państwowe, obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę wolności w listopadzie 1918 roku, po 123 latach zaborów. Z tej okazji 10 listopada uczniowie przygotowali uroczysty apel. Przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się 99 lat temu, w wyniku których Polska znów pojawiła się na mapie Europy, jako niepodległe państwo.

Wieczorem delegacja uczniów uczestniczyła w powiatowych obchodach Święta Niepodległości na krotoszyńskim rynku, składając wraz z innymi delegacjami wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed Pomnikiem Wolności.

 

 

 

 

 

 
Wycieczka do Warszawy

Dnia 18.10.2017 uczniowie klas III i V udali się na jednodniową  wycieczkę do Warszawy. Było to przeżycie niezwykłe, ponieważ do stolicy lecieliśmy samolotem z Wrocławia, a dla większości był to pierwszy lot w życiu. Po przebyciu odprawy antyterrorystycznej zajęliśmy miejsca w samolocie Boeing 737. Lot nie był długi, ale widoki za oknem były niesamowite.

 

Po wylądowaniu pojechaliśmy do centrum. Tam ulicą Krakowskie Przedmieście przeszliśmy do Zamku Królewskiego i poznaliśmy jego historię oglądając krótkie filmy. Po drodze byliśmy w kościele św. Krzyża, mijaliśmy Uniwersytet Warszawski, kościół Wizytek, pomnik Prymasa Wyszyńskiego, Pałac Prezydencki i pomnik Adama Mickiewicza. Na starym rynku koło Syrenki mieliśmy chwilę czasu na zakup pamiątek. Następnie poszliśmy pod pomnik Małego Powstańca, do Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury do galerii Złote Tarasy, gdzie mieliśmy czas na obiad.

 

Kolejną ciekawostką okazała się podróż metrem i powrót samolotem do Wrocławia.


Nasz przewodnik w czasie całej wycieczki bardzo ciekawie opowiadał nam o stolicy Polski, zwracał uwagę na historię  i dbał o nasze bezpieczeństwo.


Wycieczka była bardzo ciekawa.

 

 

 

 

 


 
XVII Dzień Papieski

W październikowy poniedziałek, uczniowie kl. IV wystąpili przed społecznością szkolną na apelu z okazji XVII DNIA PAPIESKIEGO.


Przedstawienie pt.:  „Święty Jan Paweł II – taki jak ja i Ty” przybliżyło dzieciom sylwetkę naszego świętego Rodaka. Przy tej okazji uświadomiliśmy sobie, że w życiu najważniejsza jest miłość do Pana Boga i drugiego człowieka, a nasi Rodzice chcą dla nas jak najlepiej.


 

 

 

 

 

 


 
Cała Polska czyta dzieciom na wsi

Wielkopolski Oddział Regionalny w Poznaniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizował we wrześniu i październiku 2017 r. akcję „Cała Polska czyta dzieciom na wsi”.

19 października 2017 r. odwiedzili nas pracownicy ARiMR w Krotoszynie, by uprzyjemnić nam czas słuchaniem opowiadania „Mam przyjaciół rolników”. Największą atrakcją spotkania okazał się jednak borsuk. Dzięki bogatej wiedzy jednego z gości poznaliśmy życie i zwyczaje tego sympatycznego drapieżnika.


 

 

 

 


 
Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto szkoły, ustanowiono przez polski sejm

w 1773 roku.


W naszej szkole uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pana Dyrektora, który powitał przybyłych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów i zaprosił na scenę uczniów klasy I do uroczystego ślubowania. Pierwszaki po przedstawieniu programu artystycznego, przejściu kilku prób odwagi, wiedzy i męstwa, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.


W dalszej części uroczystej akademii uczniowie klas starszych zaprezentowali program artystyczny poświęcony nauczycielom i pracownikom szkoły, po którym „popłynęły” życzenia, a uczniowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły pięknymi różami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 12