Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Spotkanie przy choince

10 grudnia w niedzielne popołudnie Sala Domu Ludowego w Lutogniewie zapełniła się po brzegi. Uczniowie szkoły zaprosili rodziców i mieszkańców wsi na przedświąteczne spotkanie przy choince. Widzowie obejrzeli przedstawienie na motywach powieści „Opowieść z Narnii” oraz wysłuchali kolęd

i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły. Na zakończenie występów artystycznych „popłynęły” świąteczne

i noworoczne życzenia. Rada Rodziców przygotowała pyszne świąteczne wypieki i potrawy wigilijne, których każdy mógł skosztować za niewielką opłatą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajki

6 grudnia imieniny obchodzą wszyscy Mikołaje. Jest to także dzień, w którym na prezenty od św. Mikołaja czekają wszystkie dzieci na świecie. Święty Mikołaj pamiętał także o uczniach naszej szkoły. Gdy rano weszli do klas zobaczyli piękne zielone choinki oraz słodkie prezenty. Mikołaj zostawił list, w którym życzył wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i przepraszał, że nie mógł osobiście wręczyć nam prezentów, ale bardzo się spieszył do innych dzieci. Był to bardzo miły dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Park Trampolin

1 grudnia 2017 byliśmy w Parku Trampolin w Ostrowie Wlkp. Nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu. 
Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla wszystkich klas na największą liczbę misiów przypadającą na jedną osobę. Konkurs wygrała klasa I z liczbą
11 misiów na osobę, niewiele gorsi okazali się uczniowie przedszkola, którzy przynieśli  średnio po 9 maskotek. Okazało się, że nawet uczniowie klasy VII mają jeszcze pluszaki, którymi pochwalili się w tym dniu.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Również w naszej szkole został on uczczony. Uczniowie wszystkich klas pisali o sobie wzajemnie i o wszystkich pracownikach szkoły miłe słowa, które powiesiliśmy na „drzewie życzliwości”, a później rozdaliśmy. Każdy mógł dowiedzieć się, za co jest lubiany i ceniony. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 12