Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg

Aktualności
Rocznica Sowieckiej Agresji

17 września obchodziliśmy 78 Rocznicę Agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Z tej okazji na Szańcu Pamięci Żołnierzy 56 Pułku Piechoty przy ul. Gajowej odbyła się Msza Św. i apel poległych. Władze samorządowe, kombatanci, uczniowie oraz mieszkańcy Krotoszyna uczcili pamięć żołnierzy poległych we wrześniu 1939 oraz ofiar sowieckich łagrów zamordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i innych miejscach kaźni. W uroczystości uczestniczyła także delegacja uczniów z naszej szkoły.

 

 


 
Sprzątanie świata

Tegoroczna akcja „Sprzątanie świata” odbyła się pod hasłem „Odpady to nie śmieci” i miała uzmysłowić ludziom, że warto segregować śmieci, które mogą stać się doskonałym surowcem do produkcji nowych opakowań. Uczniowie szkoły wzorem lat ubiegłych włączyli się w akcję, zbierając śmieci w rowach, skwerach i poboczach ulic. Nasza miejscowość stała się czystsza o kilka worków papierów, plastikowych
i szklanych butelek.

 

 

 

 


 
Stypendia Burmistrza Krotoszyna

14 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Burmistrza Krotoszyna. Bardzo nam miło, że wśród wyróżnionych uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Stypendia otrzymali: Gabriela Danielkiewicz, Anna Murawska, Kornelia Szymczak, Piotr Rak, Hubert Konarczak i Mateusz Frąckowiak. Gratulujemy!

 

Z. Sz.

 


 
Piknik ekologiczny

7 września 2017 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli na krotoszyńskim rynku w Pikniku Edukacyjnym zorganizowanym przez Urząd Miejski w Krotoszynie.


Celem pikniku było zapoznanie uczniów z oszczędzaniem energii w życiu codziennym. Na stanowiskach edukacyjnych uczniowie zapoznali się z dobrymi nawykami ekologicznymi.


Z. Sz.


 

 

 

 

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie rozpoczęli Mszą Świętą. Następnie wszyscy spotkali się na boisku szkolnym, gdzie dyrektor szkoły powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. W krótkim wystąpieniu omówił zmiany w nadchodzącym roku szkolnym. Życzył wszystkim sukcesów, pogody ducha i jak najmniej trosk. Dzwonek szkoły oznajmił początek roku.


 

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 8 z 9