Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Spotkania wigilijne

Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Rozpoczął się od wspólnego spotkania wszystkich uczniów, śpiewu kolęd i życzeń świątecznych złożonych przez Pana Dyrektora. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie czekały na nich gwiazdkowe prezenty. Przy świątecznie zastawionych stołach płynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd oraz opowieści
o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Do szkoły zawitał także gwiazdor, który obdarował prezentami najmłodszych uczniów.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Pożegnania

1 stycznia 2018 roku Pani Maria Nowak i Pani Maria Pierunek odchodzą na emeryturę. Z tej okazji spotkaliśmy się, by wspólnie je pożegnać i podziękować za długoletnią pracę w naszej szkole. Oprócz podziękowań, popłynęły życzenia długich lat życia i realizacji wszystkich planów na emeryturze. Dziękujemy!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Międzyszkolny Konkurs Religijny

13 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RELIGIJNY 140 LAT TEMU W GIETRZWAŁDZIE ORAZ MATKA BOŻA POCIESZENIA
W LUTOGNIEWIE.


Celem konkursu było zapoznanie uczniów z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie, poznanie przez nich historii sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie oraz zachęcenie do odmawiania różańca.


W konkursie wzięło udział 11 uczniów z kl. V, VI i VII z sześciu szkół z terenu gminy Krotoszyn:
ZSP Benice, SP Biadki, SP Gorzupia, SP Kobierno, SP Lutogniew i SP Świnków. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Po słodkim poczęstunku, zostały wręczone dyplomy i nagrody. I miejsce zajęły: Aleksandra Frala z SP Kobierno i Maria Koper z SP Świnków, III miejsce Klaudia Woźniak również
z SP Świnków. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali relikwie św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Następnie wszyscy udali się do miejscowego sanktuarium, gdzie kustosz ks. kanonik Łukasz Żurawski opowiedział o obrazach i figurach świętych, którzy znajdują się w ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych świątyni, a także  wręczył specjalną nagrodę Aleksandrze Frala - obraz Matki Bożej Pocieszenia - za zdobycie największej liczby punktów z części dotyczącej Sanktuarium w Lutogniewie. Organizatorem konkursu była katechetka Agata Hadryś.

AH


 

 

 

 

 

 


 
Spotkanie przy choince

10 grudnia w niedzielne popołudnie Sala Domu Ludowego w Lutogniewie zapełniła się po brzegi. Uczniowie szkoły zaprosili rodziców i mieszkańców wsi na przedświąteczne spotkanie przy choince. Widzowie obejrzeli przedstawienie na motywach powieści „Opowieść z Narnii” oraz wysłuchali kolęd

i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły. Na zakończenie występów artystycznych „popłynęły” świąteczne

i noworoczne życzenia. Rada Rodziców przygotowała pyszne świąteczne wypieki i potrawy wigilijne, których każdy mógł skosztować za niewielką opłatą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajki

6 grudnia imieniny obchodzą wszyscy Mikołaje. Jest to także dzień, w którym na prezenty od św. Mikołaja czekają wszystkie dzieci na świecie. Święty Mikołaj pamiętał także o uczniach naszej szkoły. Gdy rano weszli do klas zobaczyli piękne zielone choinki oraz słodkie prezenty. Mikołaj zostawił list, w którym życzył wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i przepraszał, że nie mógł osobiście wręczyć nam prezentów, ale bardzo się spieszył do innych dzieci. Był to bardzo miły dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12