Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg

Aktualności
W Górach Stołowych

Szkolne Koło Turystyczne "Chaszczujące Łajzy" zorganizowało w dniach 6-7 października dwudniowy wyjazd w Góry Stołowe. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach czerpania papieru. Każdy mógł poznać historię jego produkcji i własnoręcznie wykonać kartkę papieru. Odwiedziliśmy także miejscową Pijalnię Wód, racząc się smakiem uzdrowiskowej wody. Następnie udaliśmy się do Kudowy-Czermna, by zatrzymać się na chwilę w Kaplicy Czaszek. Jest to miejsce niezwykłe, wywierające na każdym zwiedzającym duże wrażenie. Wieczorem dotarliśmy do schroniska. Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, udaliśmy się na wędrówkę w góry. Zdobyliśmy Szczeliniec, najwyższe wzniesienie Gór Stołowych oraz zwiedziliśmy rezerwat skalny, gdzie każda skała swoim kształtem przypomina postacie ludzkie, zwierzęce oraz formy roślinne. Szkoda tylko, że rozciągająca się nad górami mgła uniemożliwiła nam podziwianie pięknych widoków. Po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


Z. Sz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pieczona Pyra

29 września obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. W słoneczne popołudnie na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie, by wyruszyć na długi spacer po okolicy. Trasa spaceru wiodła polnymi dróżkami do Grzybka, gdzie na turystów czekały pieczone ziemniaki, gzik oraz pyszny drożdżowy placek. Gdy wszyscy się posilili, rozpoczęły się konkursy. Uczniowie zbierali i sadzili ziemniaki, rzucali nimi do celu oraz łowili je na wędkę. Rodzice i dziadkowie uczestniczyli w konkursie na najdłuższą obierkę. Najlepsi otrzymali słodkie upominki. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani cukierkami. Pogoda i humory dopisały, dlatego bawiliśmy się wyśmienicie.


Z. Sz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Osoba, która w tym dniu zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymała specjalny certyfikat. Egzamin odbywał się podczas przerw w holu głównym szkoły, gdzie zgłaszali się chętni uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób - egzaminatorami byli uczniowie. Wysłano również Patrol Egzaminacyjny, który egzaminował napotkane osoby poza terenem szkoły. Do zabawy przyłączyli się m.in. pracownicy sklepów, czy piekarni.


Ten dzień świętowaliśmy również  w trakcie lekcji matematyki. Sporo emocji wywołały gry z wykorzystaniem kart Grabowskiego sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową. Dzięki nim wyłoniliśmy Mistrzów klasy w Tabliczce Mnożenia. Zostali nimi:

- Jarosław Machowski, klasa IV

- Wojciech Kałążny, klasa V

- Olaf Sójka, klasa VI

- Kornelia Szymczak, klasa VII


Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom i Egzaminatorom dziękujemy!

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 


 
Rajd Gwiaździsty

21 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w X Rajdzie Gwiaździstym dla upamiętnienia
99 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Trasa rajdu wiodła z Lutogniewa, przez Chachalnię-Borownicę, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz na Szańcu Pamięci Powstańców Wielkopolskich.
Na mecie, na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Krotoszynie czekała na nas grochówka. Odbył się tam także Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, w którym Ania Murawska zajęła II miejsce, startując razem z uczniami Gimnazjum. Zmęczeni, gdyż przejechaliśmy ponad 40 km wróciliśmy do szkoły.

 

Z. Sz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bezpieczna droga do szkoły

Jak bezpiecznie przechodzić przez drogę? Co należy zrobić, gdy spotkamy agresywnego psa? Jak należy się zachować w kontaktach z nieznajomymi osobami? Na te i inne pytania odpowiadały strażniczki Straży Miejskiej, które odwiedziły klasę I.

 

 


 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 7 z 9