Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Dzień Babci i Dziadka

18 stycznia Sala Domu Ludowego w Lutogniewie tętniła życiem. To najmłodsi uczniowie szkoły zaprosili swoje Babcie i Dziadków na spotkanie. Zaproszeni goście, przy kawie i pysznym placku obejrzeli występy swoich ukochanych wnucząt. Dzieci zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki oraz krótkie formy teatralne. Po występach popłynęły życzenia. Dziadkowie otrzymali laurki i słodkie całusy.
„Babciu, Dziadku, żyj nam sto lat”.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkurs na Bombkę Bożonarodzeniową

22 grudnia został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

na Bombkę Bożonarodzeniową. Wszystkie przyniesione przez uczniów bombki były prawdziwymi dziełami sztuki. Komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie nagrodzeni zostali:


I miejsce - Zofia Sójka, klasa 6 (na zdjęciu Anna Murawska, ze względu na nieobecność Zosi w dniu rozstrzygnięcia konkursu i przyznania nagród)
II miejsce - Olga Zielichowska, klasa 3
III miejsce - Olaf Sójka, klasa 6


Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie przepięknych ozdób, które zostały wykorzystane do dekoracji naszej szkolnej choinki.

 


 
Spotkania wigilijne

Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Rozpoczął się od wspólnego spotkania wszystkich uczniów, śpiewu kolęd i życzeń świątecznych złożonych przez Pana Dyrektora. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie czekały na nich gwiazdkowe prezenty. Przy świątecznie zastawionych stołach płynęły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd oraz opowieści
o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Do szkoły zawitał także gwiazdor, który obdarował prezentami najmłodszych uczniów.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Pożegnania

1 stycznia 2018 roku Pani Maria Nowak i Pani Maria Pierunek odchodzą na emeryturę. Z tej okazji spotkaliśmy się, by wspólnie je pożegnać i podziękować za długoletnią pracę w naszej szkole. Oprócz podziękowań, popłynęły życzenia długich lat życia i realizacji wszystkich planów na emeryturze. Dziękujemy!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Międzyszkolny Konkurs Religijny

13 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RELIGIJNY 140 LAT TEMU W GIETRZWAŁDZIE ORAZ MATKA BOŻA POCIESZENIA
W LUTOGNIEWIE.


Celem konkursu było zapoznanie uczniów z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie, poznanie przez nich historii sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie oraz zachęcenie do odmawiania różańca.


W konkursie wzięło udział 11 uczniów z kl. V, VI i VII z sześciu szkół z terenu gminy Krotoszyn:
ZSP Benice, SP Biadki, SP Gorzupia, SP Kobierno, SP Lutogniew i SP Świnków. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Po słodkim poczęstunku, zostały wręczone dyplomy i nagrody. I miejsce zajęły: Aleksandra Frala z SP Kobierno i Maria Koper z SP Świnków, III miejsce Klaudia Woźniak również
z SP Świnków. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali relikwie św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Następnie wszyscy udali się do miejscowego sanktuarium, gdzie kustosz ks. kanonik Łukasz Żurawski opowiedział o obrazach i figurach świętych, którzy znajdują się w ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych świątyni, a także  wręczył specjalną nagrodę Aleksandrze Frala - obraz Matki Bożej Pocieszenia - za zdobycie największej liczby punktów z części dotyczącej Sanktuarium w Lutogniewie. Organizatorem konkursu była katechetka Agata Hadryś.

AH


 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12