Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Szkolny Konkurs Recytatorski

 

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

„Wierszyki łamiące języki”


Regulamin konkursu POBIERZ


Propozycje utworów dla klas 0-III POBIERZ


Propozycje utworów dla klas IV-VII POBIERZ

 

 

 
Bal przebierańców

W dniu 7 lutego w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Niemal wszyscy uczniowie przybyli w przebraniu. Pomysłów na stroje nie zabrakło. Wszyscy bawili się znakomicie. Atrakcją balu była loteria fantowa. Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców i nauczyciele przekazali upominki, dzięki którym wszystkie losy były szczęśliwe. Jedna z mam zadbała o słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Nie taka chemia straszna...

30 stycznia uczniowie klasy VII wraz z nauczycielką chemii p. Aleksandrą Knychałą wybrali się do

I Liceum Ogólnokształcącego im.H. Kołłątaja w Krotoszynie na warsztaty ,,Chemia w Małej Skali”.

 

Pod okiem pracownika Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczniowie samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne. W trakcie zajęć otrzymali wodór i badali jego palność, działali kwasem siarkowym (VI) na sól kuchenną, sprawdzali aktywność metali oraz zdolność pochłaniania wody przez poliakrylan sodu.

 

Dzięki  warsztatom siódmoklasiści nabyli umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, wykonywania doświadczeń oraz opisywania zachodzących zjawisk, a przy okazji świetnie się bawili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

25 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Murawska i Zofia Sójka – uczennice klasy VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przyczyn wybuchu, przebiegu, uczestników oraz skutków powstania Wielkopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Krotoszyńskiej. Wśród 18 uczniów reprezentujących szkoły z gminy Krotoszyn, Ania zajęła II, a Zosia III miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 


 
Wyzwolenie Krotoszyna

23 stycznia obchodzimy rocznicę wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod pamiątkową Tablicą upamiętniającą przywódców Polskiego Państwa Podziemnego na krotoszyńskim rynku.

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 12