Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa Wiosna, choć w tym roku, wydaje się, że jest mocno spóźniona.

W nocy padał śnieg, a temperatura powietrza przypominała raczej zimę. My jednak niezrażeni tym faktem, postanowiliśmy przywitać ją już dziś. W klasach było kolorowo, to za sprawą wiosennych ubrań uczniów. Dominowały żółte, niebieskie, czerwone, zielone, fioletowe i różowe kolory. Po czwartej lekcji ten korowód ruszył ulicami Lutogniewa, wśród głosów piszczałek, gwizdków i trąb, oznajmić mieszkańcom koniec zimy. Na przedzie oczywiście kroczyła Marzanna – symbol ustępującej zimy, która na końcu spłonęła w ognisku. WIOSNO PRZYJDŹ!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkurs Matematyczny

W dniu 2 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Chwaliszewie odbył się finał  I Drużynowego Konkursu „Rozgrywki Matematyczne”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:


Marek Frąckowiak

Hubert Konarczak

Kornelia Szymczak


Po zaciętej walce zajęliśmy II miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych w parku dworcowym, oddając hołd tym, którzy za sprzeciw przeciwko wprowadzeniu w Polsce po zakończeniu II wojny światowej ustroju komunistycznego, zapłacili cenę najwyższą - cenę życia.

 

 

 


 
Szkolny Konkurs Recytatorski

 

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

„Wierszyki łamiące języki”


Regulamin konkursu POBIERZ


Propozycje utworów dla klas 0-III POBIERZ


Propozycje utworów dla klas IV-VII POBIERZ

 

 

 
Bal przebierańców

W dniu 7 lutego w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Niemal wszyscy uczniowie przybyli w przebraniu. Pomysłów na stroje nie zabrakło. Wszyscy bawili się znakomicie. Atrakcją balu była loteria fantowa. Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców i nauczyciele przekazali upominki, dzięki którym wszystkie losy były szczęśliwe. Jedna z mam zadbała o słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 12