Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Przedświąteczny czas...

Od czwartku, 29 kwietnia rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna związana ze Świętami Wielkiej Nocy. Dlatego we środę, ostatnim dniu nauki, uczniów odwiedził „zajączek”, przynosząc słodkie upominki. Następnie wszyscy zebraliśmy się na wielkanocnym śniadaniu. Na początku uczniowie klas starszych przedstawili prezentację na temat obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, po której każdy mógł skosztować pysznego jajka, wielkanocnej baby oraz przygotowanych przez uczniów smakowitych sałatek. Na zakończenie Dyrektor życzył wszystkim pogodnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze i mokrego śmingusa-dyngusa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Klasa 5 w Parku Trampolin

W piątek, 23 marca klasa V była na wycieczce w Parku Trampolin w Ostrowie Wlkp.


Kiedy weszliśmy na hale obejrzeliśmy film z zasadami, które nas obowiązują. Przebraliśmy się w strój sportowy oraz antypoślizgowe skarpetki. Pan instruktor przeprowadził rozgrzewkę. Mieliśmy trochę czasu wolnego, skakaliśmy na trampolinach, do pianek, wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową i na drabinkę po czym spadaliśmy do pianek. Następnie instruktor otworzył tyrolkę. Mogliśmy również grać w piłkę i koszykówkę.


Zachęcamy do odwiedzenia Parku Trampolin.


Kasia Mieszkała

Weronika Panek

 

 

 

 

 

 

 

 
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa Wiosna, choć w tym roku, wydaje się, że jest mocno spóźniona.

W nocy padał śnieg, a temperatura powietrza przypominała raczej zimę. My jednak niezrażeni tym faktem, postanowiliśmy przywitać ją już dziś. W klasach było kolorowo, to za sprawą wiosennych ubrań uczniów. Dominowały żółte, niebieskie, czerwone, zielone, fioletowe i różowe kolory. Po czwartej lekcji ten korowód ruszył ulicami Lutogniewa, wśród głosów piszczałek, gwizdków i trąb, oznajmić mieszkańcom koniec zimy. Na przedzie oczywiście kroczyła Marzanna – symbol ustępującej zimy, która na końcu spłonęła w ognisku. WIOSNO PRZYJDŹ!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Konkurs Matematyczny

W dniu 2 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Chwaliszewie odbył się finał  I Drużynowego Konkursu „Rozgrywki Matematyczne”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:


Marek Frąckowiak

Hubert Konarczak

Kornelia Szymczak


Po zaciętej walce zajęliśmy II miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych w parku dworcowym, oddając hołd tym, którzy za sprzeciw przeciwko wprowadzeniu w Polsce po zakończeniu II wojny światowej ustroju komunistycznego, zapłacili cenę najwyższą - cenę życia.

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 12