Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Konkurs Matematyczny

9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Roszkach odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny Rusz główką dla klas 6 i 7. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Hendrysiak, Hubert Kosakowski, Kornelia Szymczak i Hubert Konarczak, który wywalczył I miejsce w kategorii klas siódmych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 


 
Rocznica zbrodni katyńskiej

W kwietniu 1940 roku radzieckie NKWD z rozkazu Stalina zamordowało kilkanaście tysięcy polskich oficerów, jeńców wojennych. Pochowano ich w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu

i okolicznych miejscowościach. Prawda historyczna o tym strasznym mordzie, ujrzała światło dzienne dopiero po kilkudziesięciu latach, choć do dziś miejsca spoczynku wielu z nich nie są znane. Wśród zamordowanych oficerów byli mieszkańcy Krotoszyna. Tzw. „Krotoszyńska lista katyńska” liczy ponad

50 nazwisk.


6 kwietnia na miejscowym cmentarzu, przy krzyżu katyńskim odbył się uroczysty apel poległych.

W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły. Uczniowie wraz z przedstawicielami władz, organizacji kombatanckich oraz uczniów krotoszyńskich szkół złożyła wiązankę kwiatów, oddając hołd pomordowanym.

 
Lekcja przyrody z myśliwymi

We czwartek, 5 kwietnia myśliwi z Koła Łowieckiego „Kuropatwa” zaprosili uczniów klasy V do pobliskiego lasu na lekcję przyrody związaną z działaniami myśliwych dla ochrony przyrody. Uczniowie poznali zwyczaje myśliwskie, wysłuchali sygnałów granych na rogu oraz zapoznali się z formami pomocy, jakiej myśliwi udzielają dzikim zwierzętom. Jednym z punktów tej lekcji było wypuszczenie na wolność

12 bażantów wyhodowanych przez myśliwych. Uczniowie przekonali się, że myśliwi nie tylko polują na zwierzynę, ale także starają się, by nie zniknęła całkowicie z naszych pól i lasów. Darz bór!

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Przedświąteczny czas...

Od czwartku, 29 kwietnia rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna związana ze Świętami Wielkiej Nocy. Dlatego we środę, ostatnim dniu nauki, uczniów odwiedził „zajączek”, przynosząc słodkie upominki. Następnie wszyscy zebraliśmy się na wielkanocnym śniadaniu. Na początku uczniowie klas starszych przedstawili prezentację na temat obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, po której każdy mógł skosztować pysznego jajka, wielkanocnej baby oraz przygotowanych przez uczniów smakowitych sałatek. Na zakończenie Dyrektor życzył wszystkim pogodnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze i mokrego śmingusa-dyngusa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Klasa 5 w Parku Trampolin

W piątek, 23 marca klasa V była na wycieczce w Parku Trampolin w Ostrowie Wlkp.


Kiedy weszliśmy na hale obejrzeliśmy film z zasadami, które nas obowiązują. Przebraliśmy się w strój sportowy oraz antypoślizgowe skarpetki. Pan instruktor przeprowadził rozgrzewkę. Mieliśmy trochę czasu wolnego, skakaliśmy na trampolinach, do pianek, wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową i na drabinkę po czym spadaliśmy do pianek. Następnie instruktor otworzył tyrolkę. Mogliśmy również grać w piłkę i koszykówkę.


Zachęcamy do odwiedzenia Parku Trampolin.


Kasia Mieszkała

Weronika Panek

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 12