Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Turniej Wiedzy o BRD

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Marek Frąckowiak i Hubert Konarczak zdobyła bezapelacyjnie I miejsce i tym samym zdobyła prawo reprezentowania powiatu krotoszyńskiego na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 maja w Szkole Podstawowej w Chojnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z uwagi, że ten dzień w tym roku wypada w niedzielę, na okolicznościowym apelu spotkaliśmy się 24 kwietnia. Nasze najmłodsze dzieci przygotowały przedstawienie „Nasza Ziemia”, mówiące o konieczności zachowania równowagi ekologicznej na Ziemi. Wiersze i piosenki opowiadały o znaczeniu Słońca, roślin i wody w naszym życiu.

 

Kwiecień to także miesiąc zdrowia. Uczniowie klasy IV zaprezentowali przedstawienie opowiadające

o konieczności dbania o zęby, zachowania higieny całego ciała, by uniknąć kłopotów ze zdrowiem.

 

Wykorzystując wspólne spotkanie wszystkich uczniów szkoły, Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs pt. „Wierszyki łamiące języki”. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością recytacji wybranych wierszy o bardzo trudnym „łamiącym język” słownictwie. Występy uczniów oceniało jury.

W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zajął Lech Pierunek z przedszkola, drugie Martyna Kaj

z klasy I, a trzecie Katarzyna Kaczmarek z przedszkola. W klasach IV-VII najlepsza okazała się Zofia Sójka z klasy VI, drugie miejsce zajęła Martyna Huta z klasy IV, a trzecie Karol Kowalski z klasy V. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

Na zakończenie wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by tradycyjnie posadzić kolejne drzewo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Konkurs Matematyczny

9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Roszkach odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny Rusz główką dla klas 6 i 7. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Hendrysiak, Hubert Kosakowski, Kornelia Szymczak i Hubert Konarczak, który wywalczył I miejsce w kategorii klas siódmych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 


 
Rocznica zbrodni katyńskiej

W kwietniu 1940 roku radzieckie NKWD z rozkazu Stalina zamordowało kilkanaście tysięcy polskich oficerów, jeńców wojennych. Pochowano ich w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu

i okolicznych miejscowościach. Prawda historyczna o tym strasznym mordzie, ujrzała światło dzienne dopiero po kilkudziesięciu latach, choć do dziś miejsca spoczynku wielu z nich nie są znane. Wśród zamordowanych oficerów byli mieszkańcy Krotoszyna. Tzw. „Krotoszyńska lista katyńska” liczy ponad

50 nazwisk.


6 kwietnia na miejscowym cmentarzu, przy krzyżu katyńskim odbył się uroczysty apel poległych.

W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły. Uczniowie wraz z przedstawicielami władz, organizacji kombatanckich oraz uczniów krotoszyńskich szkół złożyła wiązankę kwiatów, oddając hołd pomordowanym.

 
Lekcja przyrody z myśliwymi

We czwartek, 5 kwietnia myśliwi z Koła Łowieckiego „Kuropatwa” zaprosili uczniów klasy V do pobliskiego lasu na lekcję przyrody związaną z działaniami myśliwych dla ochrony przyrody. Uczniowie poznali zwyczaje myśliwskie, wysłuchali sygnałów granych na rogu oraz zapoznali się z formami pomocy, jakiej myśliwi udzielają dzikim zwierzętom. Jednym z punktów tej lekcji było wypuszczenie na wolność

12 bażantów wyhodowanych przez myśliwych. Uczniowie przekonali się, że myśliwi nie tylko polują na zwierzynę, ale także starają się, by nie zniknęła całkowicie z naszych pól i lasów. Darz bór!

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 12