Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Konkurs z Języka Angielskiego

Dnia 18 maja uczniowie klas  III i IV brali udział w Powiatowym Konkursie J. Angielskiego. Uczennice klasy III Magdalena Lis i Olga Zielichowska zajeły I miejsce, natomiast uczniowie klasy IV

Martyna Huta oraz Kacper Perek zajęli III miejsce. GRATULUJEMY!

 

 

 

 


 
Konkurs Informatyczny Szkolny Bajt

18 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Informatycznego „Szkolny Bajt”. Dwuosobowe drużyny uczniów klas szóstych szkół Miasta i Gminy Krotoszyn zmagały się z zadaniami informatycznymi.


W I etapie uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test teoretyczny. W etapie II uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami związanymi z obsługą systemu operacyjnego Windows, programów użytkowych pakietu OFFICE (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Power Point), edytorem grafiki Paint, pozyskiwaniem informacji z Internetu oraz programowaniem w środowisku Scratch. Część praktyczna trwała 90 min.


Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły Hubert Kosakowski i Piotr Rak zajęli

III miejsce.


Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy im dużo sukcesów w przyszłości!

 

 

 

 

 

 
Maraton w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych

17 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbył się XV już Maraton w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych dla klas szóstych szkół podstawowych Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

Uczestnicy konkursu pracowali w 3 osobowych zespołach i mieli do rozwiązania 116 zadań. Praca trwała od godz. 8.30 do godz. 11.45. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Hendrysiak, Tobiasz Panek i Paulina Talaga, którzy wywalczyli III miejsce.


Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 


 
Rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja obchodziliśmy rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Wojny, która pochłonęła

50 mln ofiar, w tym około 6 mln obywateli Polski. W 73 rocznicę tego wydarzenia, delegacja uczniów szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Wolności na placu Jana Pawła w Krotoszynie, wraz

z delegacjami władz powiatowych, gminnych, organizacjami kombatanckimi i młodzieży szkolnej.

 

 

 

 


 
Witaj maj Trzeci Maj...

3 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień uczciliśmy uroczystym apelem. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację, nawiązującą do wydarzeń z maja 1791r. Teksty, wypowiedzi, wiersze i pieśni opowiadały o kulisach powstania konstytucji i jej doniosłości dla historii Polski.

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 12