Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Maraton w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych

17 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbył się XV już Maraton w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych dla klas szóstych szkół podstawowych Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

Uczestnicy konkursu pracowali w 3 osobowych zespołach i mieli do rozwiązania 116 zadań. Praca trwała od godz. 8.30 do godz. 11.45. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Hendrysiak, Tobiasz Panek i Paulina Talaga, którzy wywalczyli III miejsce.


Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 


 
Rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja obchodziliśmy rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Wojny, która pochłonęła

50 mln ofiar, w tym około 6 mln obywateli Polski. W 73 rocznicę tego wydarzenia, delegacja uczniów szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Wolności na placu Jana Pawła w Krotoszynie, wraz

z delegacjami władz powiatowych, gminnych, organizacjami kombatanckimi i młodzieży szkolnej.

 

 

 

 


 
Witaj maj Trzeci Maj...

3 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień uczciliśmy uroczystym apelem. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację, nawiązującą do wydarzeń z maja 1791r. Teksty, wypowiedzi, wiersze i pieśni opowiadały o kulisach powstania konstytucji i jej doniosłości dla historii Polski.

 

 

 

 
Turniej Wiedzy o BRD

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Marek Frąckowiak i Hubert Konarczak zdobyła bezapelacyjnie I miejsce i tym samym zdobyła prawo reprezentowania powiatu krotoszyńskiego na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 maja w Szkole Podstawowej w Chojnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z uwagi, że ten dzień w tym roku wypada w niedzielę, na okolicznościowym apelu spotkaliśmy się 24 kwietnia. Nasze najmłodsze dzieci przygotowały przedstawienie „Nasza Ziemia”, mówiące o konieczności zachowania równowagi ekologicznej na Ziemi. Wiersze i piosenki opowiadały o znaczeniu Słońca, roślin i wody w naszym życiu.

 

Kwiecień to także miesiąc zdrowia. Uczniowie klasy IV zaprezentowali przedstawienie opowiadające

o konieczności dbania o zęby, zachowania higieny całego ciała, by uniknąć kłopotów ze zdrowiem.

 

Wykorzystując wspólne spotkanie wszystkich uczniów szkoły, Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs pt. „Wierszyki łamiące języki”. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością recytacji wybranych wierszy o bardzo trudnym „łamiącym język” słownictwie. Występy uczniów oceniało jury.

W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zajął Lech Pierunek z przedszkola, drugie Martyna Kaj

z klasy I, a trzecie Katarzyna Kaczmarek z przedszkola. W klasach IV-VII najlepsza okazała się Zofia Sójka z klasy VI, drugie miejsce zajęła Martyna Huta z klasy IV, a trzecie Karol Kowalski z klasy V. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

Na zakończenie wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by tradycyjnie posadzić kolejne drzewo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 12