Strona główna Rok szkolny 2017/2018

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2017/2018
Kolonie letnie Jarosławiec 2018

Od 16 do 23 lipca 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie przebywała na koloniach w nadmorskim Jarosławcu.


16 lipca w drodze nad morze odwiedziliśmy „Wioskę Hobbitów” położoną w Sierakowie Sławieńskim.
Tu bawiliśmy się w grę terenową, która polegała na wyprawie rowerowej przez Mroczną Puszczę
i poszukiwania ukrytych śladów pobytu Hobbitów. Po powrocie i rozwiązania hasła za pomocą tajemniczego alfabetu, każdy z nas otrzymał Glejt Króla Elfów. Wieczorem dotarliśmy do Ośrodka „Marysieńka” w Jarosławcu, gdzie po zakwaterowaniu w pokojach, udaliśmy się nad morze, by wreszcie zanurzyć w jego falach swoje stopy.


Następnego dnia wybraliśmy się do Ustki, gdzie zwiedzaliśmy Bunkry Bluchera zbudowane przed II wojną światową oraz inne atrakcje tej nadmorskiej miejscowości. Pobyt w Ustce zakończył wspaniały rejs na pirackim statku „Dragon”. Po południu wybraliśmy się nad morze, ale ku naszej rozpaczy na maszcie powiewała czerwona flaga, więc musieliśmy się ograniczyć tylko do zamoczenia nóg w morskiej kipieli.
Do wieczora budowaliśmy fantazyjne budowle z piasku i graliśmy w piłkę lub oddawaliśmy się błogiemu lenistwu.


Środa 18 lipca przywitała nas opadami deszczu. O kąpieli w morzu i plażowaniu nie było mowy, dlatego przedpołudnie spędziliśmy w świetlicy na grach i zabawach. Po obiedzie wybraliśmy się do „Parku Wodnego Jan” w Darłówku, ponieważ nadal padał deszcz.


Czwartek poświęcony był na zwiedzanie Jarosławca. Podziwialiśmy piękne motyle w Motylarnii oraz karmiliśmy rezolutne papugi w Papugarnii. Pogoda zaczęła się poprawiać, dlatego popołudnie spędziliśmy na plaży. Każdy, po wykonaniu nakazanych zadań, otrzymał morskie imię, stosowny glejt i został mianowany przez Naptuna na wilka morskiego.


Piątek i sobotę spędziliśmy na wyjazdach do Leonardii i Doliny Charlotty.

Leonardia to kraina gier sprawnościowych z czasów Leonarda da Vinci. Tu musieliśmy wykazać się dużą sprawnością i pomysłowością. Trzy godziny spędziliśmy na świetnej zabawie.

Dolina Charlotty to kraina zwierząt i bajek. Mogliśmy podziwiać egzotyczne zwierzęta, płynąc statkiem po wodnym ZOO oraz obserwując tresurę foki w miejscowym Fokarium.


Popołudniowy piątek i sobotę oraz całą niedzielę spędziliśmy już na plaży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Kolejny rok szkolny za nami

Ostatni apel rozpoczął się przemówieniem pana Dyrektora, który podsumował działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w minionym roku szkolnym. Był to okres pełen sukcesów w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Wielu uczniów otrzymało nagrody i pamiątkowe medale.

Po części oficjalnej nadeszła pora na część artystyczną. Młodzież z klasy VI i VII zaprezentowała zabawne scenki związane z życiem szkoły. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem kwiatów i podziękowaniem za trud włożony w edukację. Rok szkolny 2017/2018 zamknęliśmy z pełnym przekonaniem, że uczniowie naszej szkoły są wyjątkowi. Ich sukcesy są tego dowodem!

Teraz koniec nauki, witajcie wakacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Gala Laureatów XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

20 czerwca w Koziegłowach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Drugie miejsce w kategorii klas piątych zajął Wojciech Kałążny. Natomiast Kacper Perek w kategorii klas czwartych był trzeci.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 


 
Wycieczka do Krakowa, Bochni, Ogrodzieńca

Na szkolnej wycieczce, która odbyła się w dniach 23-25 maja zwiedzaliśmy Starówkę Krakowską: Barbakan, Planty, Bramę Floriańską, Rynek Główny, Kościół Mariacki. Podziwialiśmy Sukiennice oraz Uniwersytet Jagielloński.


Pierwszy wieczór i noc spędziliśmy 250 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Bochni. Tu mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia  odporność. Jednodniowy pobyt równy jest pięciodniowemu pobytowi nad Bałtykiem. Zobaczyliśmy kopalnię, graliśmy na podziemnym boisku sportowym, korzystaliśmy ze 140m zjeżdżalni i z mini  placu zabaw.


Kolejny dzień spacerowaliśmy po Wzgórzu Wawelskim (Podziwialiśmy Katedrę z grobami Królów Polski, pary prezydenckiej, dziedziniec zamkowy, Trakt Królewski).


Ostatniego dnia dowiedzieliśmy się, co kryją jurajskie skały, poznaliśmy Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz zamek w Ogrodzieńcu. Samodzielne poszukiwaliśmy skamieniałości okresu jurajskiego w odkrywce geologicznej. Pogoda dopisała i humory również. Wycieczkę wspominamy, oglądając zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Mistrzowie matematyki

W dniach od 28 do 30 maja wszyscy uczniowie klas I-VII zmierzyli  się z logicznymi wyzwaniami. Podczas tych trzech dni na lekcjach matematyki czekały na nich różne ciekawe zadania, krzyżówki i łamigłówki.

 

Uczniowie, którzy  wykazali  się największą wiedzą matematyczną, ciekawymi sposobami rozwiązania zadań a także sprytem i intuicją uzyskali tytuł „Mistrza matematyki” danej klasy. Byli to:

 

Ksawery Banaszek z klasy 1


Olga Zielichowska z klasy 3


Jarosław Machowski z klasy 4


Wojciech Kałążny z klasy 5


Piotr Rak z klasy 6


Hubert Konarczak z klasy 7

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12