Strona główna Aktualności

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Aktualności
Kolejny rok szkolny za nami

Ostatni apel rozpoczął się przemówieniem pana Dyrektora, który podsumował działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w minionym roku szkolnym. Był to okres pełen sukcesów w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Wielu uczniów otrzymało nagrody i pamiątkowe medale.

Po części oficjalnej nadeszła pora na część artystyczną. Młodzież z klasy VI i VII zaprezentowała zabawne scenki związane z życiem szkoły. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem kwiatów i podziękowaniem za trud włożony w edukację. Rok szkolny 2017/2018 zamknęliśmy z pełnym przekonaniem, że uczniowie naszej szkoły są wyjątkowi. Ich sukcesy są tego dowodem!

Teraz koniec nauki, witajcie wakacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wycieczka do Krakowa, Bochni, Ogrodzieńca

Na szkolnej wycieczce, która odbyła się w dniach 23-25 maja zwiedzaliśmy Starówkę Krakowską: Barbakan, Planty, Bramę Floriańską, Rynek Główny, Kościół Mariacki. Podziwialiśmy Sukiennice oraz Uniwersytet Jagielloński.


Pierwszy wieczór i noc spędziliśmy 250 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Bochni. Tu mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia  odporność. Jednodniowy pobyt równy jest pięciodniowemu pobytowi nad Bałtykiem. Zobaczyliśmy kopalnię, graliśmy na podziemnym boisku sportowym, korzystaliśmy ze 140m zjeżdżalni i z mini  placu zabaw.


Kolejny dzień spacerowaliśmy po Wzgórzu Wawelskim (Podziwialiśmy Katedrę z grobami Królów Polski, pary prezydenckiej, dziedziniec zamkowy, Trakt Królewski).


Ostatniego dnia dowiedzieliśmy się, co kryją jurajskie skały, poznaliśmy Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz zamek w Ogrodzieńcu. Samodzielne poszukiwaliśmy skamieniałości okresu jurajskiego w odkrywce geologicznej. Pogoda dopisała i humory również. Wycieczkę wspominamy, oglądając zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Mistrzowie matematyki

W dniach od 28 do 30 maja wszyscy uczniowie klas I-VII zmierzyli  się z logicznymi wyzwaniami. Podczas tych trzech dni na lekcjach matematyki czekały na nich różne ciekawe zadania, krzyżówki i łamigłówki.

 

Uczniowie, którzy  wykazali  się największą wiedzą matematyczną, ciekawymi sposobami rozwiązania zadań a także sprytem i intuicją uzyskali tytuł „Mistrza matematyki” danej klasy. Byli to:

 

Ksawery Banaszek z klasy 1


Olga Zielichowska z klasy 3


Jarosław Machowski z klasy 4


Wojciech Kałążny z klasy 5


Piotr Rak z klasy 6


Hubert Konarczak z klasy 7

 


 
Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30.05. uczniowie klasy czwartej i szóstej brali udział w Konkursie Języka Angielskiego, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Zdunach. W pierwszym etapie konkursu trzeba było rozwiązać test pisemny, natomiast drugi polegał na odpowiedziach ustnych. Martyna Huta z kl. IV zajęła trzecie miejsce. GRATULUJEMY!

 

 


 
Piknik rodzinny

27 maja w niedzielne popołudnie uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele miło spędzili czas na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę i Radę Rodziców z okazji Dnia Matki i Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od rajdu rowerowego, którego trasa w tym roku wiodła leśnymi dróżkami przez

Baran-Trafary-Dzierżanów pod „Grzybek” w Lutogniewie, gdzie na wszystkich czekała pyszna kiełbasa

i drożdżowy placek.

 

Po krótkim odpoczynku uczniowie zaprezentowali program artystyczny dla swoich mam. W drugiej części pikniku wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w konkursach sprawnościowych. Sporo śmiechu było przy wyścigach na nartach, czy „baloniadzie”. Można było się także przejechać bryczką, czy „psikać” wodą razem ze strażakami.

 

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie czekolady i cukierki.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12