Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
LX Turniej BRD

19 maja w Gnieźnie odbył się finał wojewódzki LX Turnieju Wiedzy  o BRD. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Hubert Konarczak i Mateusz Frąckowiak. Na 31 drużyn zajęliśmy 11 miejsce.

 

 

 
XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

15 maja 2017r. w Manieczkach odbył się finał Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Danielkiewicz z kl. IV, Ania Murawska z kl. V i Kornelia Szymczak z kl. VI. Niestety, w tym roku trochę zabrakło, by zastać laureatem.

Gratulujemy udziału w finale.

 

 
Wycieczka do Szczyrku

W dniach 12 -14 maja uczniowie kl. V  i VI przebywali na wycieczce w Szczyrku. Trzy dni upłynęły nam na zdobywaniu gór. Pierwszego dnia weszliśmy na „Szyndzielnię” i „Klimczok”. Dzień drugi upłynął nam na zdobywaniu „Skrzycznego”, jednego z najwyższych szczytów Beskidu Śląskiego. Trzeciego dnia, w drodze powrotnej zwiedziliśmy Wisłę - skocznię, muzeum Adama Małysza i tamę, skąd rozpoczyna swój bieg nasza najdłuższa rzeka. Zmęczeni, z bolącymi nogami, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

 

 

 

 

 
Witamy Maj, 3 Maj

Święto 3 Maja uczciliśmy uroczystym apelem. W przygotowanej  inscenizacji uczniowie klasy V przedstawili historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na moment przenieśliśmy się w czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i Sejmu Wielkiego 1791 roku.

 


 

 


 
KONKURS MATEMATYCZNY „RUSZ GŁÓWKĄ”

Dnia 10 i 11 kwietnia odbył się coroczny gminny konkurs matematyczny „Rusz główką” organizowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kobiernie i Roszkach. W tym roku, na XI edycji konkursu zgromadziło się 74 uczniów klas III-VI z trzynastu Szkół Podstawowych. Zawodnicy zmierzyli się z arkuszem składającym się z dziesięciu zadań z jedną poprawną odpowiedzią. Naszą szkołę reprezentowali z klasy III: Kacper Perek oraz Mikołaj Szymański, z klasy IV Bartek Kaj oraz Wojciech Kałążny, z klasy IV Hubert Kosakowski oraz Piotr Rak, z klasy VI Hubert Konarczak oraz Kornelia Szymczak.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Kacper Perek (II miejsce w kategorii klas III)

Hubert Konarczak (II miejsce w kategorii klas VI)

Kornelia Szymczak (III miejsce w kategorii klas VI)

 

Serdecznie gratulujemy.

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9