Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
Wycieczka na Ślęże

W poniedziałek 24 października uczniowie klasy V i VI udali się na wycieczkę. Ich celem była Ślęża, góra położona kilkadziesiąt kilometrów za Wrocławiem. Rano, gdy wyjeżdżaliśmy ze szkoły padał deszcz, gdy dotarliśmy na miejsce świeciło piękne słońce. Dlatego wspinaczka na górę przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie poznali historię tego miejsca, związanego w wierzeniami religijnymi Słowian oraz zabytki kultury materialnej. Zadowoleni, choć trochę zmęczeni wróciliśmy późnym popołudniem do swoich domów.

 

 

 

 

 

 


 
Wspomnienia o Papieżu Polaku

19 października uczniowie kl. IV i VI przedstawili wspomnienia o papieżu św. Janie Pawle II, w nawiązaniu do Dnia Papieskiego. W formie lekcji religii przedstawili najważniejsze wydarzenia z jego życia. Nie zabrakło także piosenek bliskich sercu papieża.

 

 

  
“Rajd Pieczonego Ziemniaka”

Mino deszczu spora grupa rodziców i uczniów pojawiła się w niedzielę 16 października pod “Grzybkiem” w Lutogniewie, by wziąć udział w kolejnym Rodzinnym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Siąpiący deszcz nie przeszkodził w przejechaniu kilkukilometrowej trasy. Po rowerowej przejażdżce wszyscy schronili się w grzybku, by zjeść pyszne pieczone kiełbaski oraz napić się gorącej herbaty lub kawy. Rozegrano także konkursy – obierania i łowienia ziemniaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodkich upominków. Szkoda tylko, że padał deszcz.

 

 

 

 

 


 
Dzień Edukacji Narodowej

14 października uznaje się za święto pracowników oświaty. Zostało ono ustanowione na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773r. W tym dniu spotkaliśmy się na uroczystej akademii. Były życzenia, słowa podziękowań i kwiaty wręczone przez uczniów w dowód wdzięczności. W uroczystości wzięli udział sołtysi okolicznych miejscowości oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 


 
Wyjazd na mecz

Nasi uczniowie kibicowali Lechowi Poznań 25 września 2016 roku na stadionie w Poznaniu


 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 7 z 9