Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
Wigilie szkolne

Ostatni dzień w szkole przed feriami świątecznymi, uczniowie spędzili na wigiliach klasowych. Wspólne spotkania przy choince wypełniły opowieści o zwyczajach bożonarodzeniowych, śpiew kolęd oraz wzajemne obdarowywanie się prezentami. Najmłodsze dzieci odwiedził gwiazdor z workiem pełnym prezentów. To był bardzo miły dzień.
 
Spotkanie przy choince

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym uczniowie szkoły zapraszają gości na spotkanie przy choince. W tym roku miało to miejsce 11 grudnia. W niedzielne popołudnie Salę Domu Ludowego wypełniła licznie przybyła publiczność, która obejrzała Jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola, sztukę “Opowieść Wigilijna” w wykonaniu klasy piątej oraz wysłuchała kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczniów klasy drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej. Po programie artystycznym przybyli goście mogli spróbować wypieków i potraw wigilijnych przygotowanych przez Radę Rodziców.
 
Mistrz matematyki klasy piątej

14 grudnia w Gimnazjum Niepublicznym w Krotoszynie odbył się Mikołajkowy Konkurs Matematyczny uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentował Piotr Rak oraz Małgorzata Hendrysiak. Miło nam zakomunikować, że wśród 20 uczestników I miejsce zajął Piotrek. GRATULUJEMY!


 
Andrzejki

Dnia 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Bawiliśmy się przy muzyce, którą wybrali nasi koledzy z klas 5 i 6. Uczniowie przybyli bardzo licznie. Podczas dyskoteki można było sobie powróżyć, dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, jak będzie miał na imię przyszły wybranek lub wybranka oraz czy będziemy mieli szczęście w przyszłości. Dziewczynki z klasy 5 upiekły ciasteczka z wróżba, które były dużą atrakcją. Wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka i były one powodem do śmiechu. Największym powodzeniem cieszyła się jednak fotobudka, w której mogliśmy robić śmieszne zdjęcia. Dyskoteka andrzejkowa była bardzo udana.

 


 
Wizyta w bibliotece

Biblioteka szkolna to doskonałe miejsce by zaprzyjaźnić się z książką. Pani bibliotekarka wprowadziła nas w niezwykły świat bajek i nauczyła jak o nie dbać.

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 5 z 9