Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
Wycieczka do Poznania

Dnia 24. 02. 2017 uczniowie klas IV i V wzięli udział w wycieczce do Poznania. Na początek zostaliśmy „Zamknięci w pokoju”. Byliśmy podzieleni na 3 grupy, każda miała inne zadanie, jednak cel był jeden – znaleźć klucz, który pozwoli nam opuścić pokój. Najszybciej udało się to chłopcom z klasy IV. Następnym punktem wycieczki było „Laboratorium wyobraźni”, w którym dowiedzieliśmy się o właściwościach cieczy i światła, o zasadzie działania kompasów i radarów, byliśmy w planetarium oraz robiliśmy doświadczenia. Wycieczka była bardzo ciekawa i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ją powtórzyć.

 
Czytanie pod choinką

Nie ma nic przyjemniejszego niż ciepła, miła atmosfera z książką pod choinką. Jak co roku w okresie od 06.12 do 26.01 zaproszeni rodzice czytali dzieciom wybraną przez siebie książkę.


 
Rocznica wyzwolenia Krotoszyna

23.01.1945r. Krotoszyn został wyzwolony po 6-latach hitlerowskiej okupacji. W rocznicę tego wydarzenia delegacja uczniów naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą przywódców Polskiego Państwa Podziemnego na krotoszyńskim rynku.

 

 

 


 
Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia Sala Domu Ludowego w Lutogniewie tętniła radosnym gwarem. To najmłodsi uczniowie szkoły zaprosili swoje babcie i dziadków na pyszne ciasto i kawę. Dzieci zaprezentowały pięknie przygotowany program artystyczny, za który zabrały gromkie brawa zaproszonych gości. Były ciepłe życzenia, laurki, uściski i słodkie całusy od wnucząt dla ukochanych dziadków.

 
Sukces Ani

18 stycznia 2017r. w Zespole Szkół nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Miło nam poinformować, że Ania Murawska uczennica klasy V zajęła III miejsce w gronie 24 uczestników. Ania odebrała nagrodę na uroczystej sesji naukowej poświęconej przebiegu powstania na Ziemi Krotoszyńskiej.

Gratulujemy!!!


 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 4 z 9