Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

W dniach 3-7 kwietnia, w ramach święta królowej nauk – matematyki, w naszej szkole odbył się Tydzień z Matematyką.

Na początku tygodnia, w poniedziałek została sprawdzona u uczniów umiejętność radzenia sobie z geometrią na płaszczyźnie poprzez układanie tangramów.

We wtorek, by miło spędzić czas, a przy okazji zapewnić aktywność szarym komórkom zostały przygotowane dla uczniów łamigłówki z zapałkami. Dzięki nim uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią i sprytem.

Na środę wszyscy uczniowie czekali z niecierpliwością, ponieważ był to dzień zaplanowany na gry matematyczne „Rummikub” i „Blokus”. Każdy uczeń stoczył emocjonujące partie w przyjaznej i miłej atmosferze.

W czwartek uczniowie mieli okazję uczestniczyć w turnieju matematycznym pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy.

Zmagania matematyczne w klasach IV-VI zakończyły się w piątek udziałem uczniów w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Mistrz logiki”.

Mistrzami logiki zostali:

Wojciech Kałążny (klasa IV)

Małgorzata Hendrysiak (klasa V)

Kornelia Szymczak (klasa VI)

 

Natomiast w klasach II-III uczniowie przystąpili do konkursu o miano „Mistrza matematyki”. Konkurs składał się z pięciu konkurencji. Konkurencje były ciekawymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi.

Tytuł Mistrza matematyki otrzymali:

Magdalena Lis (klasa II)

Mikołaj Szymański (klasa III)

 

Gratulacje dla naszych Mistrzów.

 


 
Turniej Wiedzy o BRD

25 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe XL Turnieju Wiedzy o BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie Julia Basińska, Kornelia Szymczak, Marek Frąckowiak i Huber Konarczak zdobyła I miejsce, a tym samym prawo reprezentowania powiatu krotoszyńskiego w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 19 maja w Gnieźnie.

GRATULUJEMY!!! 
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasze najmłodsze dzieci przygotowały przedstawienie na temat zatrucia atmosfery. Bohater przedstawienia Pan Komin źle znosił dym, dlatego wyjeżdża na wieś, by tam w otoczeniu świeżego powietrza powrócić do pełni zdrowia. Kwiecień to także miesiąc zdrowia. Uczniowie klasy III przedstawili program nakłaniający do zdrowego odżywiania. Główna bohaterka Marlenka w nadmiernej ilości zjada słodycze, co jest powodem nadwagi i złej kondycji. Namówiona przez inne dzieci porzuca swój dotychczasowy tryb życia aby zacząć zdrowy styl życia. Na koniec wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by zasadzić kolejne drzewo.


 
Świąteczny czas

We środę w ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi do szkoły przybył tradycyjny “zajączek”. Przyniósł uczniom słodkie upominki. Następnie uczniowie i nauczyciele spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym. Dyrektor życzył wszystkim zdrowych i pogodnych Świat oraz obfitego dyngusa.


 
Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy którzy po II wojnie światowej walczyli o suwerenną Polskę, nie zgadzając się na sowiecka okupację. Wielu z nich, za ten sprzeciw zapłaciło cenę najwyższą – cenę życia. W uroczystości złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy wyklętych uczestniczyła także delegacja uczniów z naszej szkoły. 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 3 z 9