Strona główna Rok szkolny 2016/2017

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2016/2017
Kolonie letnie - Jarosławiec

W dniach od 17 do 24 lipca 2017 r. w malowniczej nadmorskiej miejscowości Jarosławiec, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy uczestniczyli w koloniach letnich, wspólnie z uczniami Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zimnowodzie.

W wypoczynku wzięło udział 30 uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej  i  kl.I gimnazjum. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „Marysieńka”, w 2-, 3-, 4-, 5 – osobowych pokojach z łazienką i TV z całodziennym wyżywieniem  składającym się z trzech posiłków: śniadań i kolacji w formie szwedzkiego bufetu, obiadów  podawanych do stołu na półmiskach. Każdy uczestnik otrzymywał  także  podwieczorek w postaci słodkich  przekąsek oraz napoje. Koloniści mieli do dyspozycji  na terenie ośrodka boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, sale i plac zabaw oraz basen zewnętrzny. W trakcie  turnusu dzieci i pogoda spisały się na medal. Dużo frajdy sprawiły wszystkim kąpiele w Bałtyku pod okiem doświadczonego ratownika. Plażowanie urozmaicały m.in. „Kolonijne Igrzyska Sportowe”, gry i zabawy, konkursy „Bajkowe rzeźby z piasku”, chrzest kolonijno – morski. Atrakcją programu były liczne wycieczki: do Sławogrodu (zwiedzanie osady średniowiecznej), Kołobrzegu (port jachtowy i handlowy, molo, „Pomnik Zaślubin Polsk z Morzem, latarnia morska), Słowińskiego Parku Narodowego (szlak niebieski – Czołpino, plaża, latarnia morska, wydmy czołpińskie – „Polska Sahara” - największy pas ruchomych wydm w Europie w okolicach Łeby, fauna i flora Parku), Ustki (port), Darłówka (rejs statkiem „Unikos”, Park Wodny „Jan”, most rozsuwany – jedyny w Polsce), Jezierzany (Galeria Rybacka).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom grupy organizatorzy wypoczynku duży nacisk położyli na aktywność ruchową. W ramach zajęć rekreacyjnych rozegrano mecze piłki nożnej i siatkówki plażowej, badmintona, turnieje gry w „Boule” oraz pełną humoru „Baloniadę”. Ponadto koloniści uczestniczyli w zorganizowanych na terenie OWK – dyskotekach, ognisku z pieczeniem kiełbasek przeplatanych śpiewem i tańcem, pokazie iluzjonisty. Każdy kolonista  na zakończenie turnusu otrzymał  pamiątkę związaną z miejscowością Jarosławiec.

Po powrocie opiekunowie oddali uśmiechnięte i zadowolone dzieci w ręce rodziców. Uczestnicy wyrazili nadzieję, że za rok znów się spotkają na wspólnych wakacjach.

Kadrę kolonii stanowili: Barbara Krzekotowska – kierownik kolonii, wychowawcy: Jolanta Kubala, Zenon Szczęsny, Rafał Szmyt, Bogumiła Zaremba – Serek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się Mszą Świętą w miejscowym Sanktuarium. Następnie zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie zebrali się w Sali Domu Ludowego.

Dyrektor, po powitaniu zebranych, podsumował upływający rok szkolny. W swoim wystąpieniu omówił wyniki i sukcesy uczniów oraz zmiany jakie nastąpiły w szkole w kończącym się roku. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali okolicznościowe medale i nagrody.

Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor złożył wszystkim miłych i wspaniałych wakacji. Dzwonek szkoły oznajmił koniec roku szkolnego.

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie z autorką "Cyklu"

14.06.2017 r w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy Monika Jagodzińska spotkała się ze swoimi czytelnikami. Odpowiadała na pytania. Zachęcała do bycia sobą i pracowitości. Zapewniała, że mimo trudności warto spróbować realizować swoje marzenia. Młodzież chętnie słuchała młodziutkiej pisarki.

 

 

 

 

 

 
Majowy piknik

28 maja w niedzielne popołudnie na boisku przy „Grzybku” spotkali się rodzice z dziećmi na pikniku pod hasłem „Mama Tata i Ja”. Biesiadowanie rozpoczęło się od rajdu rowerowego po najbliższej okolicy. Po kilkunastu  kilometrach jazdy  na rowerzystów czekała pyszna kiełbasa z grilla, placek oraz zimne napoje. Po krótkim odpoczynku rodzice wysłuchali programu artystycznego, przygotowanego przez dzieci. Następnie odbyły się konkursy sprawnościowe. W międzyczasie odbył się pokaz gaszenia pożarów przygotowany przez strażaków z OSP w Lutogniewie. Dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem samochodu ratowniczego, używanego przez strażaków. Dzieci mogły także uczestniczyć w przejażdżkach bryczką.

 

 

 

 

 

 
Maraton Matematyczny

25 maja uczniowie klasy szóstej: Marek Frąckowiak, Hubert Konarczak i Kornelia Szymczak drużynowo rozwiązywali zadania matematyczne od godz. 8.00 do 11.15 podczas XIV Gminnego Maratonu w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie.

Nasi szóstoklasiści walczyli z innymi drużynami z Miasta i Gminy Krotoszyn. Po kilku godzinach zmagań matematycznych (mieli do rozwiązania 116 zadań) dowiedzieliśmy się, iż zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 1 z 9