Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Rajd Rowerowy

19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Rajdzie Rowerowym Szlakiem Dawnej Kolei Wąskotorowej. W pięknej jeszcze letniej pogodzie pokonaliśmy 35 kilometrowa trasę. Mata rajdu znajdowała się w Zespole Szkól Specjalnych w Krotoszynie, gdzie na wszystkich czekała pyszna zupa. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

 

 

 

 

 

 
Sprzątanie świata

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji “sprzątanie świata”. Zbieraliśmy śmieci zalegające w rowach, skwerach i na ulicach naszej miejscowości. Po ilości zebranych worków można wnioskować, że jest to akcja potrzebna. Nasza miejscowość jest teraz o wiele czystsza.

 

 

 

 

 

 
Pierwszy dzień szkoły

Uroczystą mszą św. w Kościele Św. Trójcy powitali uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Lutogniewie nowy rok szkolny. Po mszy rodziców, nauczycieli i uczniów powitał na boisku szkolny dyrektor szkoły Zenon Szczęsny, życząc wszystkim powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym. Uczniowie pamiętali także o 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej, składając wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary pierwszych dni września 1939 r.


 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia11następnaostatnia »

Strona 11 z 11