Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Konkurs Informatyczny „Szkolny bajt”

20 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas szóstych „Szkolny bajt”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Janusz Siecla i Daria Woźna. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Test, który rozwiązywali uczniowie nie należał do łatwych i niestety naszym zawodnikom nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu. Szkoda, ale dziękujemy za udział w konkursie.

 
X Gminny Konkurs Matematyczny „Rusz główką”

Już po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa w Kobiernie wraz ze Szkołą Podstawową w Roszkach zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Rusz główką” dla klas III-VI.

W środę 11 maja uczniowie z klasy V (Hubert Konarczak, Kornelia Szymczak) i klasy VI (Gabriela Jaskuła, Daria Woźna) reprezentowali naszą szkołę w Roszkach. Mimo bardzo dobrych wyników nikomu nie udało się zakwalifikować do grona finalistów, ale i tak jesteśmy z nich dumni.

Natomiast w piątek 13 maja uczniowie z klasy III (Gabriela Danielkiewicz , Wojciech Kałążny) i klasy IV (Anna Murawska, Piotr Rak) udali się do Kobierna, aby wziąć udział w konkursie. Piotr Rak wywalczył II miejsce w kategorii klas IV. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

 


 
Tydzień z Matematyką

W maju „królowa nauk” zawładnęła na trzy dni nad naszą szkołą. W ramach „Tygodnia z Matematyką”, który odbył się w dniach od 9 do 11 maja w klasach IV-VI uczniowie rywalizowali o zaszczytne tytuły. W poniedziałek odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Rachunków”, we wtorek konkurs o tytuł „Mistrza Logiki”, a w środę konkurs o tytuł „Mistrza Geometrii”. Natomiast w klasach I-III uczniowie w tych dniach przystąpili do konkursu o miano „Mistrza Matematyki”.

Wyniki konkursów:

Tytuł „Mistrza Rachunków” zdobyli:
- Tobiasz Panek (klasa 4)
- Hubert Konarczak (klasa 5)
- Gabriela Jaskuła (klasa 6)

Tytuł „Mistrza Logiki” wywalczyli:
- Piotr Rak (klasa 4)
- Hubert Konarczak (klasa 5)
- Gabriela Jaskuła (klasa 6)

Tytuł „Mistrza Geometrii” otrzymali:
- Anna Murawska (klasa 4)
- Kornelia Szymczak (klasa 5)
- Gabriela Jaskuła (klasa 6)

Tytuł „Mistrza Matematyki” uzyskali:
- Amelia Machowska (klasa 1)
- Mikołaj Szymański (klasa 2)
- Wojciech Kałążny (klasa 3)

Zwyciężyć nie było łatwo, bo rywalizacja była niezmiernie wyrównana, tym większe gratulacje należą się naszym Mistrzom. Życzmy wytrwałości w rozwijaniu pasji matematycznych i dalszych sukcesów w karierze uczniowskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach.


 
Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Dlatego w tym dniu nie może być mowy o zwykłych lekcjach. Uczniowie spędzili ten czas na boisku szkolnym biorąc udział w przygotowanych grach i zabawach. Wszyscy otrzymali także smaczną kiełbasę z grilla, słodycze i napoje.

 

 

 

 

 

 


 
Odjazdowy bibliotekarz

28 maja 2016r. uczniowie szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym “Odjazdowy bibliotekarz”. Trasa tegorocznego rajdu wiodła z Krotoszyna do Sulmierzyc, szlakiem miejsc związanych z historią Krotoszyna. Uczniowie mogli obejrzeć głaz narzutowy i kurhany w okolicach Smoszewa, wiatrak i zabytkowy ratusz w Sulmierzycach. W czasie odpoczynku na trasie zapoznali się z legendami Ziemi Krotoszyńskiej. Na mecie dla wszystkich uczestników zorganizowano ciekawe gry i konkursy związane z trasa rajdu i znajomością literatury. Wszyscy mogli posilić się smacznym plackiem i kiełbasą z rożna. Zmęczenie ale zadowolenie wróciliśmy w godzinach popołudniowych do Lutogniewa.

 

 

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11