Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Dzień Przedszkolaka

W środę 21 października, w dniu zorganizowanego Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem. A zabawom tego dnia nie było końca. Dzieci od samego rana bawiły się i śpiewały piosenki. Przedszkolaki słuchały bajki czytanej przez pana dyrektora o przygodach trzech świnek, odpowiadały na pytania, a w nagrodę częstowały się słodyczami oraz zostały odznaczone specjalnie na tę okazje przygotowanymi medalami „Super Przedszkolaka”. Następnie bawiły się własnoręcznie ozdobionymi balonami. Nie zabrakło także zdjęć, do których dzieci bardzo chętnie pozowały.

 

 

 

 

 

 
Rajd Rodzinny Pieczonego Ziemniaka

Uczestników rajdu powitała piękna jesienna pogoda. Trasa prowadziła polnymi dróżkami wśród pól i łąk naszej miejscowości, pod Grzybek, gdzie na strudzonych wędrówką czekały pieczone ziemniaki, tradycyjna gzika z koperkiem i pyszny drożdżowy placek.

Po posiłku i krótkim odpoczynku rodzice i uczniowie rywalizowali w przygotowanych przez organizatorów konkursach. Było zbieranie i sadzenia ziemniaków , spacery na szczudłach oraz obieranie ziemniaków na najdłuższą obierkę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

 

 

 

 

 

 

 

 
Przedszkolaki w Sali Zabaw

Z okazji Dnia Chłopca dzieci wraz z rodzicami i wychowawczynią pojechały do Krotoszyna do nowo otwartej Sali Zabaw. Przedszkolaczki bawiły się w basenie z kulkami, zjeżdżały na krętych zjeżdżalniach, skakały na dmuchanym zamku i budowały ciekawe konstrukcje z dużych klocków. Dzieci zostały zaproszone do sali królewskiej na soczek i ciastko. Po zakończonej zabawie wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy.

 

 

 

 

 

 

 
Bezpiecznie na drodze

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze pieszo i rowerem?

Dlaczego należy nosić znaczki odblaskowe?

Jak należy zachować się w razie spotkania agresywnego psa i osób nieznajomych?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzielali strażnicy miejscy na spotkaniu z uczniami klasy I. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał kolorowy plan lekcji i znaczek odblaskowy.

 

 
Stypendia Burmistrza Krotoszyna

25 września w auli Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Krotoszyna za wybitne osiągnięcia w nauce. Miło nam, że wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Stypendia otrzymali:

Kornelia Szymczak, Hubert Konarczak, Katarzyna Jagodzińska i Bogumiła Murawska

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 11