Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek “Szklany Świat” w Krośnicach.Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania bombek. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mieliśmy własnoręcznie wg własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki które sami ozdabiali.

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie z panem leśniczym w przedszkolu i klasach 1-3

Podczas realizacji tematów dotyczących przyrody zaplanowane zostało spotkanie z leśniczym, które odbyło się 27 października. Zaproszenie przyjął pan Przemysław Świerblewski – pracujący w Nadleśnictwie w Krotoszynie. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiedział o lesie. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących lasu np. dzieci dowiedziały się co można zrobić z drzew.

Były też opowieści o mieszkańcach lasu. Dzieci pootwierały buzie ze zdziwienia. Słuchały ciekawostek dotyczących życia borsuka i jeża.

Nie zabrakło też opowieści na temat zawodu pana leśniczego. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na podziękowania. Pan Przemysław pochwalił dzieci za uważne słuchanie, wręczył im kolorowanki z obrazkami zwierząt leśnych.

 

 

 

 

 

 
Przedszkolaki w kinie

22 października 2015 roku przedszkolaki pojechały do kina „Przedwiośnie” na spektakl o tematyce ekologicznej pt. „Fabryka zabawek”. W fabryce zabawek panowała nieustanna zabawa – Lala Ala, Misiu Krzysiu i Klaun Klaudia beztrosko psocili. Problem pojawił się w momencie, kiedy okazało się, że miasto opanował smog. Dobrzy przyjaciele znaleźli rozwiązanie, potrzeba było tylko trochę magii i chęci. Była to wesoła i barwna sztuka opowiadająca o problemach naszego środowiska, a także o tym, że wspólnymi siłami możemy mu pomóc. Spektakl był pełen humoru i interakcji z dziećmi.


 

 

 

 

 
Święto Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. W ten ważny w kalendarzu dzień przyjmujemy w poczet uczniów - dzieci z klasy I. Tradycyjnie uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie w obecności rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanek i kolegów. Po ślubowaniu zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości popłynęły życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Wspomnienie o Janie Pawle II

W niedziele 11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie przygotowali wspomnienie o Papieżu – Polaku. Wcielając się w dziennikarzy Programu Katolickiego przedstawili relacje osób żyjących w czasach Jana Pawła II o ich niezwykłych spotkaniach z papieżem.

 

 

 

 

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 11