Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

W środę 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie – przytulanki przyniesione przez dzieci z domu. Przed zajęciami przedszkolaki opowiedziały o swoich misiach, nauczyły się piosenki “Niedźwiadek”, przy której doskonale się bawiły. Podczas zajęć starsze dzieci wycinały koła, z których układały i sklejały misia. Zadaniem młodszych przedszkolaków było ułożenie i sklejenie misia z kolistych elementów. Jako przerywnik zajęć, dzieci recytowały wiersz, pt. “ Miś jest mały i puchaty” Dzień Pluszowego Misia zakończono wręczeniem każdemu dziecku dyplomu i słodkiej niespodzianki za udział w konkursie plastycznym “Mój przyjaciel – miś”

 

 

 

 

 

 

 
Święto Niepodległości

Uroczystym apelem uczniowie szkoły uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Piosenki i wiersze przypomniały atmosferę wydarzeń z listopada 1918r. Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie 11 listopada Dnia św. Marcina. Uczniowie przedstawili okolicznościowy program, przybliżający postać św. Marcina oraz tradycję pieczenia rogali świętomarcińskich. Przedstawiciele uczniów Szkoły uczestniczyli także w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku uczniowie uczestniczyli w kilku konkursach. W związku z Dniem Tabliczki Mnożenia uczniowie układali krótkie rymowanki o tabliczce czekolady. Wyróżnienia zdobyli:

Amelia Grzegorek, Gabriela Jaskuła, Kacper Basiński, Julia Basińska i Jakub Kosakowski.

Nagrodą była oczywiście słodka tabliczka czekolady.

 

 
Kasztany

Od kilku już lat zbieramy kasztany. W tym roku zebraliśmy 450 kg, które zostały przekazane myśliwym. Trafią do lasu jako pyszny pokarm dla dzików. Największą ilość kasztanów zebrali.

I miejsce - Kałążny Wojciech

II miejsce - Machowski Jarosław

II miejsce – Machowski Dariusz

IV miejsce – Szymański Mikołaj

V miejsce – Stępniak Gabriel

V miejsce – Stępniak Kacper

VII miejsce – Huta Martyna

VIII miejsce – Jaskuła Gabriela

 

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy natomiast, którzy brali udział w konkursie – słodkie upominki.

 

 
“Tajemnice różańcowe”

Październik to miesiąc Różańca Świętego. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w konkursie “Tajemnice różańcowe”. Ich zadaniem było odszukiwanie poszczególnych tajemnic w tekstach z Pisma Św., które ukazywały się 2 razy w tygodniu na gazetce szkolnej.

 

Wyróżnieni uczniowie

kl. IV

Anna Murawska

Zofia Sójka

 

kl. V

Julia Basińska

Kornelia Szymczak

 

kl. VI

Gabriela Jaskuła

Amelia Grzegorek

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 11