Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Spotkanie wigilijne

22 grudnia w naszej szkole panowała już wigilijna atmosfera. Uczniowie spotkali się w klasach, by mile spędzić czas na śpiewaniu kolęd, składaniu życzeń i opowieściach o tradycjach bożonarodzeniowych. Wszystkie klasy odwiedził św. Mikołaj, wręczając prezenty. Dzieci z przedszkola przygotowały okolicznościowe Jasełka. Wszyscy życzyli sobie Wesołych Świat i pomyślności w nowym 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jasełka

Zgodnie z tradycją, w ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie zapraszają rodziców i mieszkańców Lutogniewa na Jasełka. W tym roku licznie przybyli goście obejrzeli i usłyszeli “Jasełka w bieli”, przedstawienie słowno-taneczne, przygotowane przez uczniów klasy III, kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z przedszkola oraz uczniów klasy I i II. Na zakończenie uczniowie klas IV- V przedstawili “Jasełka staropolskie”. Spotkanie upłynęło w miłej, przedświątecznej atmosferze, a mali artyści za swoje występy zebrali grad pochwał i oklasków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jasełka Bożonarodzeniowe w Oddziale Przedszkolnym

W Oddziale Przedszkolnym naszej szkoły okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Dzieci wykonują różne ozdoby świąteczne, wspólnie z paniami ubierają choinkę i dekorują salę, przygotowują jasełka i śpiewają kolędy.

Jasełka Bożonarodzeniowe odbyły się w poniedziałek 21 grudnia 2015roku, na które zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków. Występ bardzo się podobał zaproszonym gościom. Został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane anioły, aby zdobiły świąteczny stół, przedszkolaki złożyły wszystkim życzenia. Po przedstawieniu przyszedł Święty Mikołaj. Obdarował dzieci prezentami, zostawił także zabawki, którymi dzieci będą się bawiły w przedszkolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajki w Przedszkolu

W piątek 4 grudnia dzieci w przedszkolu czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki pytały- kiedy przyjdzie Mikołaj. Na jego cześć każde dziecko ubrało charakterystyczną czerwoną czapkę, by było Mikołajkowo. Mikołaj w tym dniu był bardzo zapracowany, zostawił przedszkolakom prezenty i pojechał do innych dzieci. Zostawił dzieciom list, w którym prosił aby dzieci były grzeczne przez cały rok, słuchały rodziców i Pań w przedszkolu. W ten wyjątkowy dzień dzieci bawiły się maskotkami przyniesionymi z domu oraz sklejały długie łańcuchy. Mikołajkowy dzień upłynął także przy lukrowaniu pachnących pierników.

 

 

 

 

 

 

 
Konkurs ekologiczny “Zbieramy zużyte baterie”- rozstrzygnięty

Uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji konkursu ekologiczny “Zbieramy zużyte baterie”. W piątek 4 grudnia Pan Dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom konkursu słodkie nagrody, a pierwszej trójce – misie przytulanki, słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Alicja Kowalska, zebrała 3.134 baterie,

II miejsce – Igor Lepczyński, zebrał 1.605 sztuk baterii,

III miejsce – Małgorzata Mizera, zebrała 1.035 sztuk baterii.

 

GRATULUJEMY!

 

W sumie zebraliśmy 8.319 sztuk baterii.

 

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 11