Strona główna Rok szkolny 2015/2016

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Rok szkolny 2015/2016
Wycieczka klasy III

9 maja 2016r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Ostrowa Wlkp. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą na poczcie. Wycieczka rozpoczęła się na dworcu kolejowym w Krotoszynie, gdzie uczniowie zwiedzili centrum kierowania ruchem. Wielka frajdą był przejazd pociągiem do Ostrowa Wlkp., ponieważ dziś już rzadko podróżujemy pociągiem.

 

 

 

 


 
Święto Konstytucji 3 maja

3 maja obchodzimy święto Konstytucji z 1791 roku. Konstytucja ta była próba ratowania chylącego się ku upadkowi państwa polskiego. W tym dniu, w rocznice jej uchwalenia, uczniowie klasy IV na uroczystym apelu przypomnieli okoliczności jej uchwalenia, jej najważniejsze postanowienia i znaczenie w historii Polski.

 

 

 


 
Olimpiada Przyrodnicza

27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie odbyła się IV Powiatowa Olimpiada Przyrodnicza. Naszą szkole reprezentowali Hubert Kosakowski z kl. IV oraz Kornelia Szymczak z kl. V. Kornelia w kategorii kl. V zajęła III miejsce. GRATULUJEMY


 
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu tradycyjnie w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowują okolicznościowe przedstawienie. W tym roku zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek poświęconych poszanowaniu środowiska naturalnego Ziemi. Klasa II przygotowała przedstawienie nawiązujące swoja treścią do zdrowego stylu życia. Tradycyjnie w tym dniu posadziliśmy na boisku szkolnym kolejne drzewo.

 

 

 

 

 

 

 


 
Ostatni sprawdzian

5 kwietnia 2016r. odbył się ostatni Sprawdzian po klasie VI, który był przeprowadzany od 2002r. W tegorocznym sprawdzianie uczestniczyło 10 uczniów naszej szkoły.

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 11