Strona główna Aktualności Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1.jpg
tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Na lekcjach matematyki uczniowie układali domino, grali w „Bingo matematyczne” i interaktywne gry związane z tabliczką mnożenia. Na przerwach koledzy z klasy 7 utworzyli specjalną Komisję Egzaminacyjną i zaopatrzeni w losy przepytywali z tabliczki mnożenia. Do stolika, przy którym można było wylosować zadania na każdej przerwie ustawiała się kolejka. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział

na pięć pytań z losu otrzymał certyfikat  „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.


W akcji tej wzięły udział klasy IV- VIII oraz chętni dorośli odwiedzający w tym dniu naszą szkołę. Komisja Egzaminacyjna miała przyjemność m. in. egzaminować Pana Dyrektora, który oczywiście bez problemu zdał egzamin z „tabliczkowej wiedzy”.