Strona główna Rok szkolny 2017/2018 Międzyszkolny Konkurs Religijny

tarcza.jpg
stulecie4.jpg

Międzyszkolny Konkurs Religijny

13 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RELIGIJNY 140 LAT TEMU W GIETRZWAŁDZIE ORAZ MATKA BOŻA POCIESZENIA
W LUTOGNIEWIE.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie, poznanie przez nich historii sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie oraz zachęcenie do odmawiania różańca.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z kl. V, VI i VII z sześciu szkół z terenu gminy Krotoszyn:
ZSP Benice, SP Biadki, SP Gorzupia, SP Kobierno, SP Lutogniew i SP Świnków. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Po słodkim poczęstunku, zostały wręczone dyplomy i nagrody. I miejsce zajęły: Aleksandra Frala z SP Kobierno i Maria Koper z SP Świnków, III miejsce Klaudia Woźniak również
z SP Świnków. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali relikwie św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Następnie wszyscy udali się do miejscowego sanktuarium, gdzie kustosz ks. kanonik Łukasz Żurawski opowiedział o obrazach i figurach świętych, którzy znajdują się w ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych świątyni, a także  wręczył specjalną nagrodę Aleksandrze Frala - obraz Matki Bożej Pocieszenia - za zdobycie największej liczby punktów z części dotyczącej Sanktuarium w Lutogniewie. Organizatorem konkursu była katechetka Agata Hadryś.

AH